Tulevased võistlused

dets
06
2022
Lääne – Virumaa Jõuluvõistlus kergejõustikus
06.12.2022 - 08.12.2022 (15:00)
Rakvere staadioni staadionihoone
Kategooria: F
dets
07
2022
Tartu koolide karikavõistlused kergejõustikus
07.12.2022 (15:30)
Tartu Ülikooli Spordihoone
Kategooria: Muu
dets
08
2022
Audentese SK teivashüppevõistlus
08.12.2022 (14:30)
Audentese spordikeskus
Kategooria: F
dets
09
2022
Valgamaa koolinoorte sisekergejõustiku MV
09.12.2022 (10:00)
Valga Spordihoone
Kategooria: Muu
dets
10
2022
Jaak Uudmäe auhinnavõistlus kolmikhüppes
10.12.2022 (12:00)
Tartu Ülikooli Spordihoone
Kategooria: F
dets
10
2022
Tallinna Kalevi Kergejõustikukooli Jõuluvõistlus
10.12.2022
Lasnamäe Kergejõustikuhall
Kategooria: Muu

Lasteabi

Galeriid

Eesti rekordid

MEHED
100 m10.19 +1.5 Marek NiitFayetteville31.03.12
200 m20.43 +1.1 Marek NiitDes Moines09.06.11
300 m32.24 Marek NiitRieti07.09.14
400 m45.35Rasmus MägiTallinn25.06.22
800 m1:45.87 Urmet UusorgHelsingi10.06.99
1000 m2:20.49 Urmet UusorgFlorø23.05.98
1500 m3:38.59 Tiidrek NurmePeking15.08.08
1 miil3:59.74 Tiidrek NurmeViljandi09.08.11
2000 m5:06.02 Tiidrek NurmeJoensuu16.07.08
3000 m7:48.24 Tiidrek NurmeMorton11.07.14
5000 m13:17.2 Enn SellikPodolsk28.06.76
10 000 m27:40.61 Enn SellikPraha29.08.78
1 tunni jooks19 887mLembit VirkusTartu14.09.60
10 km maanteejooks29:04Tiidrek NurmeRapla19.09.20
Poolmaraton1:02:20Tiidrek NurmeGdynia17.10.20
Maraton2:08:53Pavel LoskutovPariis07.04.02
4x100 m39.52 Eesti koondisZürich16.08.14
(Mart Muru, Rait Veesalu, Markus Ellisaar, Marek Niit)
4x400 m3:06.07Eesti koondisIraklion21.06.15
(Rivar Tipp, Marek Niit, Rauno Künnapuu, Rasmus Mägi)
4x1500 m15:38.4 EPATallinn07.06.81
(Raivo Võlli, Raivo Puurits, Vello Misler, Enn Sellik)
100+200+300+400 m1:54.39 Tartu Ülikooli ASKKose03.06.16
(Mikk Mihkel Nurges, Rasmus Mägi, Markus Ellisaar, Rivar Tipp)
Ekiden2:09:59Tartu Ülikooli ASKTallinn28.09.13
(Deniss Košelev, Tiidrek Nurme, Alexey Markov, Nikolai Vedehin, Kenny Kivikas, Allar Lamp)
110 m tj13.62 0.0 Tarmo JallaiXalapa13.05.06
400 m tj47.82Rasmus MägiTuru14.06.22
2000 m tak5:44.91 Rainer NõlvakKrasnodar15.07.85
3000 m tak8:28.55 Kaur KivistikZagreb03.09.19
5000 m käimine20:04.6 Vassili MatvejevKohtla-Järve16.05.81
10 000 m käimine42:28.2Olav LaivTallinn26.05.74
20 000 m käimine1:27:21.0 Vassili MatvejevTallinn07.09.85
10 km käimine40:30.0 Vassili MatvejevAlušta25.02.84
20 km käimine1:23:00.5 Vassili MatvejevAlušta13.10.85
50 km käimine4:07:09.8 Olav LaivKohtla-Nõmme14.06.75
Kõrgushüpe2.30Marko TurbanRakvere05.06.96
Teivashüpe5.86Valeri BukrejevSomero03.07.94
Kaugushüpe8.10+0.3 Erki NoolGötzis27.05.95
Kolmikhüpe17.35-0.3 Jaak UudmäeMoskva25.07.80
Kuulitõuge20.76Kristo GaletaPärnu21.07.19
Kettaheide73.38Gerd KanterHelsingborg04.09.06
Vasaraheide84.40Jüri TammBanska Bystrica09.09.84
Odavise90.61Magnus KirtKuortane22.06.19
5-võistlus4273pRein AunTartu18.07.68
7.33 - 72.26 - 21.9 - 50.06 - 4:34.5
10-võistlus8815pErki NoolEdmonton07.08.01
10.60/+1.5 - 7.63/+2.0 - 14.90 - 2.03 - 46.23 - 14.40/0.0 - 43.40 - 5.40 - 67.01 - 4:29.58
NAISED
100 m11.35 +1.3 Ksenija BaltaTartu15.06.14
200 m23.05 +1.3 Ksenija BaltaArles01.07.06
300 m37.78Marielle KleemeierPärnu03.07.22
400 m51.91 Egle UljasAteena21.08.04
800 m2:02.1 Raissa RuusMoskva20.07.72
1000 m2:41.31 Liina TšernovSopot16.08.17
1500 m4:11.44 Liina TšernovBrüssel19.06.16
1 miil4:36.36 Liina TšernovTallinn18.08.17
2000 m5:56.8 Sirje EichelmannTallinn07.09.88
3000 m8:55.75 Ille KukkDonetsk08.09.84
5000 m15:30.84 Ille KukkLeningrad01.08.85
10 000 m32:47.86 Sirje EichelmannKiiev02.08.88
1 tunni jooks15 177mKaia LepikKohila23.08.17
10 km maanteejooks32:44Jane SalumäeHelsingborg21.05.95
Poolmaraton1:10:10Jane SalumäeHaag27.03.94
Maraton2:27:04Jane SalumäeTorino11.05.97
4x100 m44.71 Eesti koondisVaraždin10.08.19
(Õilme Võro, Kreete Verlin, Karoli Käärt, Ksenija Balta)
4x400 m3:36.82 Eesti koondisOdense24.06.07
(Jekaterina Duman, Kristi Kiirats, Egle Uljas, Maris Mägi)
3x800m6:30.48 Tallinna SS KalevRakvere23.06.06
(Jevgenia Mateitšuk, Veera Duman, Maria Sahharova)
100+200+300+400 m2:10.50 Tartu Ülikooli ASKTallinn15.05.07
(Mirjam Liimask, Sirkka-Liisa Kivine, Jekaterina Duman, Maris Mägi)
Ekiden2:30:46Tartu Ülikooli ASKTallinn28.09.13
(Keiti Mets, Jekaterina Patjuk, Egle Mätas, Liina Luik, Leila Luik, Lily Luik)
100 m tj12.93 +0.9 Mirjam LiimaskErfurt17.07.05
400 m tj56.56 Maris MägiTallinn28.07.13
2000 m tak6:32.96Laura MaasikPärnu05.06.21
3000 m tak9:50.15 Jekaterina PatjukTallinn21.06.14
5000 m käimine21:43.45Jekaterina MirotvortsevaValmiera30.07.22
10 000 m käimine46:48.99Jekaterina MirotvortsevaTallinn25.06.22
10 km käimine46:55Jekaterina MirotvortsevaBorský Mikuláš04.06.22
20 km käimine1:38:14Jekaterina MirotvortsevaMontreuil25.09.22
Kõrgushüpe1.96Anna IljuštšenkoViljandi09.08.11
1.96Karmen BruusEugene19.07.22
Teivashüpe4.42 hMarleen MüllaGreenfield22.04.22
Kaugushüpe6.87 hKsenija BaltaTorino07.03.09
6.87-0.1Ksenija BaltaTallinn08.08.10
Kolmikhüpe14.43+0.6 Kaire LeibakPeking17.08.06
Kuulitõuge18.03Veronika MininaNokia25.05.80
Kettaheide65.00Elju KubiTallinn26.08.87
Vasaraheide71.50Kati OjalooPori29.08.20
Odavise63.65Liina LaasmaRabat22.05.16
7-võistlus6280pGrit ŠadeikoGötzis28.05.17
13.31/+1.2 - 1.74 - 13.89 - 24.69/-1.8 - 6.17/-0.2- 48.35 - 2:16.86
10-võistlus6732pKristella JurkatammKohila14.07.18
12.91/-1.6 - 31.87 - 2.64 - 41.87 - 58.90 - 14.56/-1.7 - 5.65/+2.9 - 11.29 - 1.62 - 5:45.10

Edetabelid

# Tulemus Sportlane Kuupäev Asukoht Sünniaeg Võistlus
1 6.55 Karl Erik Nazarov 19/03/2022 Beograd 17/03/1999 18th World Athletics Indoor Championships
2 6.66 Henri Sai 13/02/2021 Tallinn 04/12/2000 Eesti talvised U23 MV
3 6.71 Argo Golberg 22/02/2003 Tallinn 16/12/1982 NC
4 6.72 Erki Nool 17/02/1996 Tallinn 25/06/1970
5 6.73 Andrei Morozov 09/02/1991 Penza 05/03/1972
5 6.73 Marek Niit 10/02/2007 Tallinn 09/08/1987 NC
7 6.74 Gennadi Organov 27/01/1979 Moskva 06/10/1955
8 6.75 Karl Robert Saluri 02/03/2019 Glasgow 06/08/1993 35th European Athletics Indoor Championships
9 6.79 Mihhail Urjadnikov 18/02/1984 Moskva 23/10/1959
9 6.79 Henri Sool 12/02/2005 Tallinn 04/03/1982 NC

TV 10 Olümpiastarti

TV 10 Olümpiastarti on Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatav noortesporti propageeriv võistlussari – ainulaadne kogu maailmas! 2023. aastal alustab võistlussari juba oma 52. hooaega!