U20 kergejõustiku EM algab täna: noored sihivad Kadrioru staadionil medaleid

Marko Mumm/EKJL

Täna algavad kergejõustiku U20 Euroopa meistrivõistlused, mille korraldamisega hoiab Tallinn teist nädalat järjest Euroopa kergejõustikuhuviliste pilgud Kadrioru staadionil. 

Möödunud aasta oli ettearvamatu ja ka sel aastal pole Dobromir Karamarinovi sõnul paljud võistlused Euroopas toimunud. “Meie eesmärk praegu on tuua võistluste korraldamine päriselt tagasi ja teha kõik selleks, et sportlased saaksid oma raske töö tulemusi demonstreerida. Meie sportlased väärivad seda,”  ütles Karamarinov, Euroopa Kergejõustikuliidu presidendi kohusetäitja.

Karamarinovi sõnul on Eesti teinud imet ja korraldanud nii lühikese etteteatamisega kaks tippklassi suurvõistlust. „Mul on rõõm olla Eestis, mis on neil kuudel tõusnud Euroopa kergejõustiku sündmuste keskmesse. Ilma kohaliku korraldusmeeskonnata oleks see olnud võimatu,” ütles ta.

Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi sõnul saab täna alguse kergejõustikusuve teine oluline sündmus, kui peale eelmise nädala sündmusterohket U23 EM-i astuvad Kadrioru staadionil võistlema alla 20-aastaste vanuseklassi noored. „Meil on suur au tervitada Tallinnas 1247 sportlast ning nende treenereid. Soovin neile edu ning loodan, et järgneva nelja päeva jooksul püstitatakse meie staadionil mitmeid isiklikke rekordeid ja püütakse ihaldatud medaleid,” sõnas Teigamägi.

Pressikonverentsil üles astunud sportlased sõnasid, et medalikohtadele saab olema suur konkurents ning kuna võistlusteks on pikalt valmistutud, siis annavad kõik endast parima ja naudivad tugevat konkurentsi.

Publikule on avatud Kadrioru staadioni peatribüüni esimesed kolm sektorit ning staadionile sissepääs toimub ainult Vesivärava tänava kaudu. „Endiselt on koroonaohust tulenevalt pealtvaatajate ja sportlaste alad eraldatud vastavalt Euroopa Kergejõustikuliidu sanitaarprotokollile. Sportlasi, meeskondi ja kõiki korraldajaid testitakse regulaarselt, samas pealtvaatajatel on võimalik staadionile pääseda ilma testimata ning vaktsineerimist või läbipõdemist tõendamata,” ütles Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

15.-18. juulil toimuvatele U20 vanuseklassi meistrivõistlustele koguneb üle 1200 Euroopa noorsportlase. Suurvõistlusi saab jälgida staadionil ning tele- ja veebiülekande vahendusel ERR-i ja Euroopa Kergejõustikuliidu kanalite kaudu.

Äsja lõppenud alla 23-aastaste vanuseklassi EM ja täna algavad U20 võistlused toovad Eestisse ajaloolise momendi, mil üks linn võõrustab kahel järjestikusel nädalavahetusel nii kõrgetasemelisi võistlusi. Samuti osaleb võistlustel kokku varasemate Euroopa meistrivõistlustega võrreldes rekordarv sportlasi. Sportlaste nimistus on paljud, kes kuuluvad juba praegu Euroopa ja maailma absoluutsesse tippu, olles võitnud mitmeid medaleid täiskasvanute rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt.

Eesti U20 koondise koosseisu ja komplekteerimise põhimõtetega saab tutvuda siin: https://www.ekjl.ee/euroopa-u20-meistrivoistlused-15-18-juuli-2021-tallinn/.

Ajakava ja infot võistluse kohta leiab kodulehelt: www.tallinn2021.ee.

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyčre, ringhäälingupartner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB Eesti, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST