Toimus Eesti Kergejõustikuliidu treenerite aastakonverents

Laupäeval, 5. novembril toimus Eesti Kergejõustikuliidu aastakonverents, kus osales ligi 70 treenerit.

Päeva esimeses pooles said osalenud treenerid end kurssi viia alaliidu senise töö, järgmise aasta eesmärkide ja rahvusvahelise võistluskalendriga. Lisaks jagati infot treenerikutse taotlemisel toimuvatest muudatustest ning võistlusmääruste muudatustest.

Peale alaliidu infot sai kuulata põnevaid esinejaid väljastpoolt kergejõustikku. EADSE juhatuse liige Henn Vallimäe rääkis meie treeneritele spordiala sisestest reeglitest väärkohtlemise ennetamiseks, kus iga treeneri ja klubi ülesanne oleks panna paika reeglid nii sportlaste kui ka lastevanematega väärkohtlemise ennetamiseks. EADSE sporditurvalisuse koordinaatori Ilona Kivisiku loengus said treenerid teha koostööd gruppides ning arutleda teemadel, mis tagavad turvalise ja üksteise arengut toetava keskkonna spordis. Spordipsühholoog Kristel Kiens pani treenerid mõtlema teemal ’’Treener kui sooritaja’’. Arutleti teemadel, kuidas saab treener head tööd teha, millised tingimused peavad olema täidetud, et töö oleks edukas.

Päeva lõpetasid kergejõustikutreener Ille Kukk ning sportlane Rasmus Mägi. Ille rääkis oma kogemuse põhjal noorte sportlaste treeningute ülesehitusest ning treenerid said oma mõtteid jagada keskmaajooksjate treeningute ülesehitusest. Päeva lõpetas Rasmus Mägi mõttelend teemadel, kuidas noori sportlaseid tuleks tuua mugavustsoonist välja tuua ning julgustas rohkem treenereid proovima tegeleda ühe konkreetse alaga, mitte suunata kõiki mitmevõistlust tegema. Treenerite seatud eesmärgid peaksid olema pikemaajalised, mitte ühe hooajapõhised, sest nii on võimalik edasi areneda sportlastel ka pärast murdepunke (kooli lõpetamine, vanuseklasside vahetus jne).

Konverentsipäev oli põnev ning mitmekülgne. Loodame, et kõik treenerid said tööks mõned uued mõtted.

Konverentsi materjalid:

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST