Pärnus selgitatakse U18 ja U20 vanuseklasside Balti meistrid

1.-2. augustil peetakse Pärnus U18 ja U20 vanuseklasside Balti võistkondlikud meistrivõistlused.

U18 ja U20 Balti koondiste peale on oodata kokku 325 sportlast.  Eestlasi on kahe vanuseklassi peale nimekirjas 102.

U18 vanuseklassi stardinimekirjadest leiame sprinterid Anna Maria Millendi ja Marit Kutmani, noormeeste hulgas teeb mitmel distantsil kaasa Karl August Kalamees ja Pert-Emil Raun. Tugevamadest tõuke- ja heitealade tegijatest on Eestit esindamas Kelly Heinpõld, Berit Saar ja Hannes Remmelgas. Keskmaa distantsidel teeb kahel ala kaasa Ralf Rupert Nigul. Kõrgushüppesektorist leiame U18 vanuseklassi siserekordit korranud Elisabeth Pihela.

Balti meistrivõistluste U20 vanuseklassis teevad nimekamatest sprinteritest kaasa Ken-Mark Minkovski, Ann Marii Kivikas ja Robin Sapar. Teivashüppes lähevad esikohta noolima Marleen Mülla ja Eerik Haamer. Gedly Tugi teeb kaasa odaviskes ja kettaheites. Kõrgushüppes on Eesti koondise liidriteks Lilian Turban ja Markus Anvelt. Kuulitõukes lähevad kõrgeid punkte noppima Gertu Küttmann, Rasmus Roosleht ja Enrico Hänilene. Kahel alal teevad veel kaasa Igor Andrejev (kaugus- ja kolmikhüpe) ja Kalev Hõlpus (1500 m ja 800 m ).

Vaata Eesti koondise täielikku koosseisu!

U18 ja U20 vanuseklasside sportlased selgitavad Baltimaade parimad välja järgmistel aladel: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m ja 3000 m; 100 m/110 m ning 400 m tõkkejooksus; 2000 m takistusjooks; kaugus-, kolmik-, kõrgus-, ja teivashüppes; kuulitõukes, vasaraheites, odaviskes ja kettaheites ning 4×100 ja 4×400 m segateatejooksus.

Stardinimekirjad:

Võistluse AJAKAVA

Tulemusi näeb EKJLi kodulehel www.ekjl.ee või Sportity mobiilirakenduse kaudu.

Mõlemad võistluspäevad on otsepildis nähtavad YouTube või Kergejõustiku Facebooki lehe vahendusel.
Laupäev: https://www.youtube.com/watch?v=ujuVkrUi1KE
Pühapäev: https://www.youtube.com/watch?v=iYiUy-1Fu9o

U18 koondise juht: Heiko Väät (tel: 516 7125)
U20 koondise juht: Tõnu Kaukis (tel: 528 6104)
Koondise füsio: Risto Jamnes
Alaliidu esindaja: Kristel Berendsen (tel: 5289 062)
Koondise treenerid: Ille Kukk, Sander Prits, Tiit Aru, Harry Lemberg, Anneli Taul, Riho Meri, Raimond Luts, Marika Manglus, Aleksandr Hvorõhh, Enrico Hendrikson, Kersti Viru, Ingrid Reiljan, Liivi Eerik, Piret Tamm, Erki Nool, Mikk-Mihkel Arro, Hennit Küppas, Kädy Tänav(Tänak), Erik Horn, Andres Laide, Mairo Tänav(Tänak), Svetlana Košeleva.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST