Laupäeval selgitatakse Eesti meistrid murdmaajooksus

Sellel laupäeval, 7. mail toimuvad Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused. Järvakandi terviserajal toimuvale võistlusele on starti oodata üle 250 võistleja 31 klubist.

Eesti meistrid selguvad kõigis vanuseklassides, alates U14 kuni täiskasvanuteni. Distantsid on sõltuvalt vanuseklassist 1-4 km.

Meeste 4 km distantsil on kohal eelmise aasta hõbe- ja pronksmedalimehed Karel Hussar (SK Jooksupartner) ja Olavi Allase (Tartu SS Kalev). Neile soovivad kindlasti konkurentsi pakkuda Leonid Latsepov (Sparta SS) ja Deniss Šalkauskas (TÜASK).

Naiste arvestuses asuvad meistritiitli nimel võistlema Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev), Pille Hinn (Sparta SS), Laura Maasik (Nõmme KJK) ja Helin Meier (Nõmme KJK).

Koos täiskasvanutega lähevad 4 km jooksma U23 vanuseklassi sportlased ning favoriitidena asuvad starti Merili-Mai Kivimets (Tartu SS Kalev) ja Kalev Hõlpus (Rapla Jooksuklubi).

U20 vanuseklassi 3 km distantsil lähevad meistritiitlit püüdma tüdrukutest Carmen Rääk (Valga SK Maret-Sport) ja Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev) ning poistest Oliver Annus (Sparta SS) ja Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi).

U18 tüdrukute 2 km starti asuvad favoriitidena Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) ja Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) ning poiste 3 km distantsil tõotab tulla põnev võistlus Kevin Jõesoo (Rapla Jooksuklubi), Romet Kivi (SK Viraaž) ja Risto Kalju (Nõmme KJK) vahel.

Kõige osavõtjaterohkem on U16 vanuseklass, kus starti on oodata üle 70 noore. Tüdrukute 1,5 km distantsil asuvad meistritiitlit püüdma Hedi Andre (SK Elite Sport) ja Naomi Toomenurm (ind) ning poiste 2 km distantsil Hugo Särev (Rapla Jooksuklubi) ja Romet Ridalaan (Audentese SK).

U14 vanuseklassis panevad end 1 km distantsil proovile ligi 60 noorsportlast.

Vaata täielikku stardinimekirja SIIT.

Võistluste algus laupäeval kell 13:00.

Ajakava:

Tulemusi saab vaadata EKJL kodulehel ja Sportity äpis.

Eesti murdmaajooksu meistrivõistluste raames tähistatakse ühtlasi Laste Kergejõustikupäeva.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST