7. mail tähistatakse ülemaailmset Laste Kergejõustikupäeva

Järgmisel laupäeval, 7. mail toimub ülemaailmne Laste Kergejõustikupäev, millest võtavad osa üle 150 riigi. Eesti Kergejõustikuliit tähistab seda päeva Järvakandis toimuvate Eesti murdmaajooksu meistrivõistluste raames.

Varasemalt samal päeval tähistatud Ülemaailmne Kergejõustikupäev on alates 2022. aastast uue nimega Laste Kergejõustikupäev. Eesmärgiks on läbi kergejõustiku inspireerida lapsi ja noori olema rohkem aktiivsed, arendada oma füüsilisi oskusi ja enesekindlust ning luua spordiga side kogu eluks.

Alates sellest aastast ja edaspidi iga aasta 7. mail on oodatud kõik riikide alaliidud, kohalikud klubid, koolid ja teised ürituste korraldajad osa võtma ja korraldama lõbusaid ja mängulisi sportlikke tegevusi lastele ja noortele vanuses 4-14 a.

Eesti Kergejõustikuliit tähistab Laste Kergejõustikupäeva Järvakandis Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel, kus on osalemas ka U14 vanuseklassi noored sportlased.

Laste Kergejõustikupäev on hea võimalus uue Laste Kergejõustiku programmi kasutamiseks, mis esmakordselt avaldati 2002. aastal ning sai uuendatud 2021. aastal.

Laste Kergejõustiku programmi taaskäivitamine toimub ajal, mil eksperdid üle maailma on väljendanud muret laste füüsilise passiivsuse suurenemise ja selle mõju pärast nende tervisele, eriti viimase kahe aasta pandeemia valguses.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel ei saa neli viiest noorukist piisavalt füüsilist aktiivsust. Laste Kergejõustiku peamine eesmärk on aidata leevendada ülemaailmset passiivsuse taset ja muuta noored aktiivseks.

Uus Laste Kergejõustiku programm on internetis tasuta kättesaadav ning sisaldab tööriistu ja õppematerjale, mis aitavad programmi läbiviijaid.

Rohkem infot Kids Athletics koduleheküljel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST