Eesti koondis jagab Balti võistkondlikel meistrivõistlustel avapäeva järel esikohta

Eesti koondis jagab Ogres toimuvatel Balti võistkondlikel meistrivõistlustel avapäeva järel Lätiga esikohta 114 punktiga, Leedul on kolmandana kirjas 106 silma. Avapäeval võeti mõõtu seitsmeteistkümnel alal, millest Eesti võitis neli.

Kõik neli alavõitu tuli Eesti kergejõustikukoondisele avapäeval jooksudes. Sprindi Eesti rekordinaine ja hiljuti sajas meetris ka Eesti meistriks tulnud Balta võitis Ogre staadionil esikoha 11.68 sekundiga.

Laura Maasik ei jätnud lõunanaabritele sõnaõigust 3000 meetri takistusjooksus. Jooksu algusest lõpuni juhtinud Maasik võitis tulemusega 10:25.42.

Esimaratoonarid Tiidrek Nurme ja Roman Fosti tõid Eesti koondisel meeste 5000 m jooksus kaksikvõidu. Nurme võiduaeg 14:21.52, Fosti tulemuseks 14:24.06.

Päeva viimase alana tõi esikohapunktid Eestile naiste 4×100 m teatenelik koosseisus: Kristin Saua, Kreete Verlin, Liis Roose ja Ann Marii Kivikas. Teanelik kattis staadioniringi 46.19-ga, lõunanaabrit Lätit edestati kõigest kolme sekundikümnendikuga.

Balti meistrid

100 m Ksenija Balta – 11.68
3000 m tkj Laura Maasik – 10:25.42
5000 m Tiidrek Nurme – 14:21.52
4×100 m teatenelik (Kristin Saua, Kreete Verlin, Liis Roose, Ann Marii Kivikas) – 46.19