21 Eesti noorsportlast on täitnud suvise kergejõustiku U20 ja U23 EM normi

Foto: Raigo Pajula

Juuli keskel Tallinna Kadrioru staadionil peetavate kergejõustiku U20 ja U23 Euroopa meistrivõistluste normi on tänaseks täitnud 21 Eesti noorsportlast. 10 noort on saanud pääsu võistlemiseks kergejõustiku U20 EMile ja 11 noort U23 EM-ile. Lõplik koondise suurus selgub kümme päeva enne võistluste toimumist. 

Tallinnas toimub sel aastal Euroopa kergejõustiku kaks kõige suuremat sündmust. “Kadrioru staadionil võistlevad U20 ja U23 vanuseklassis Euroopa kergejõustiku tulevikulootused. Nii mõnegi puhul võime oodata, et nad ka edaspidi täiskasvanute tiitlivõistlustel meeldejäävaid spordiemotsioone pakuvad,” ütles Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi.

Samal tasemel rahvusvahelised vanuseklasside meistrivõistlused toimusid Tallinnas 2011 ja 2015. Siis võistlesid siin sellised suurkujud nagu odaviskaja Johannes Vetter, kümnevõistleja Kevin Mayer ning kõrgushüppaja Mariya Lasitskene. Tollal olid nad kõik oma sportlaskarjääri alguses.

Toimumiskuupäevad: 8.-11. juulil U23 EM ja 15.-18. juulil U20 EM kergejõustikus

8.-11. juulil toimub Kadrioru staadionil kergejõustiku U23 EM ja 15.-18. juulil U20 EM. Mõlemad võistlused toovad kohale umbes 1000 sportlast ja lisaks nende taustajõud, mis annab aimu ettevõtmise suurusest ja olulisusest Eesti spordile, turismile ja majandusele.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on spordivaldkond uude olukorda kohanemise musternäidis, sest sport ei seisa vaatamata piirangutele paigal. “On väike ime, et noorte EM-id Kadriorus toimuvad, sest paljud riigid ei julge veel suurvõistlusi korraldada. Aga Eesti kergejõustikuliidu töö on Euroopas ja maailmas kõrgelt hinnatud ning on igati loogiline ja sümboolne, et saime õiguse korraldada nii U20 kui ka U23 EM-i,” ütles Belobrovtsev.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürni sõnul toimub suuri võistlusi Eestis rohkem kui kunagi varem. “Kultuuriministeerium pole kunagi nii palju toetusi rahvusvahelistele spordisündmustele eraldanud, nagu tänavused 4,7 miljonit. Mul on hea meel, et ambitsioonikad alaliidud toovad selliseid tiitlivõistlusi Eestisse. Soovin edu kergejõustikuliidule ja loodan, et võistlused toimuvad edukalt ka sportlikus plaanis,” sõnas Pürn.

Võistluste peakorraldaja Taavi Esperk kommenteeris, et U20 ja U23 EM toimumise eel läbib Kadrioru staadion uuenduskuuri. “Peaväljak saab värske katte, võistluste tarbeks ehitatakse ajutine kaugushüppekast ning ka harjutusväljakut uuendatakse,” sõnas Esperk.

Eesti noorsportlased valmistuvad isukalt

Eesti Kergejõustikuliit on varem välja öelnud, et hinnanguliselt on Eesti koondise suuruseks U20 klassis 40 sportlast, U23 klassi koondise suurus veel selgub. Lõplik nimekiri normitäitjatest ja võistlusele pääsejatest selgub jooksvalt kuni juuli esimeste nädalateni. 

“Korraldajatena on Eestil võimalus taotleda rohkemate sportlaste pääsu võistlustele kui ainult normitäitjad. Kui võimalik, tahame suurvõistlustel osalemise kogemuse pakkuda kõigile kohalikele uutele tulijatele ja üllatajatele, kuid otsused tehakse ikkagi tulemuste põhjal,” lubas peakorraldaja Taavi Esperk.

Tänaseks on U20 vanuseklassis normitäitjaid 10, neist üks sportlane kahel alal: 

·       Artur Djatšuk (10 000 m käimine)
·       Jekaterina Mirotvortseva (10 000 m käimine)
·       Viktor Morozov (kolmikhüpe)
·       Rasmus Roosleht (kümnevõistlus)
·       Tony Ats Tamm (kümnevõistlus)
·       Ann Marii Kivikas (100m ja 200m jooks)
·       Elisabeth Pihela (kõrgushüpe)
·       Liisa-Maria Lusti (kaugushüpe)
·       Gertu Küttmann (kuulitõuge)
·       Katre Marit Liiv (odavise)

Lähemalt U20 kvalifitseerumise kohta: https://www.ekjl.ee/euroopa-u20-meistrivoistlused-15-18-juuli-2021-tallinn/ 

U23 vanuseklassis on normitäitjaid 11, neist üks sportlane  kahel alal:

·       Henri Sai (200 m jooks)
·       Karl Erik Nazarov (400 m tõkkejooks)
·       Kenro Tohter (110 m tõkkejooks)
·       Martin Täht (110 m tõkkejooks)
·       Eerik Haamer (teivashüpe)
·       Kevin Sakson (kuulitõuge ja kettaheide)
·       Gedly Tugi (odavise)
·       Kunnar Erich Viisel (odavise)
·       Lilian Turban (kõrgushüpe)
·       Marleen Mülla (teivashüpe)
·       Lishanna Ilves (kaugushüpe)

Lähemalt U23 kvalifitseerumise kohta: https://www.ekjl.ee/u23-euroopa-meistrivoistlused-8-11-juuli-2021-tallinn/

2021. aasta kergejõustiku U20 ja U23 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingupartner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, Synlab, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.

Galerii pressikonverentsilt: (autor: Raigo Pajula).

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST