WADA keelatud aineid saab nüüdsest kontrollida ravimiotsingu andmebaasist

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse (EADSE) ning Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse (SKTSA) koostöös loodud ravimiotsing võimaldab sportlastel ning nende tugipersonalil (WADA koodeksi järgi: juhendaja, treener, mänedžer, agent, võistkonna abiline, ametnik, meedik või parameedik, lapsevanem või muu isik) leida infot ravimite lubatavuse kohta spordis.

Ravimiotsing põhineb ühelt poolt Ravimiameti ravimiregistri andmetel ning teiselt poolt antud aastaks WADA poolt kehtestatud keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjal. Andmeid uuendatakse automaatselt ning info viimase andmeuuenduse kohta on leitav veebilehe allosas. Erinevuste esinemise korral ravimiotsingu ning WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirja vahel tuleb lugeda õigeks WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjas esitatud info.

Eesti Antidoping asutas toonaseid võimalusi kasutades samal eesmärgil ravimite andmebaasi juba aastal 2015. Nüüdne ravimiotsing on oluliselt professionaalsem ja põhjalikum, põhinedes Ravimiameti X-tee andmeedastusel ja proviisori tasemel kontrollitaval teabel. Uus ravimiotsing muudab sportlaste ja arstide elu kindlasti lihtsamaks ning aitab loodetavasti ennetada teadmatusest põhjustatud ebameeldivaid dopingujuhtumeid.

EADSE tänab omalt poolt kõiki kaasaaitajaid, sh proviisor Janne Seppa, SKTSA programmeerijat Rihet Luikmäed, Ravimiametit ja Eesti Kultuurkapitali.

Ravimiotsing avaneb siit
https://antidoping.ee/ravimid/

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST