Võrus selgusid noorte mitmevõistluse Balti meistrid

Võrus toimunud U20, U18 ja U16 mitmevõistluse võistkondlikud Balti meistrivõistlused võitis ülekaalukalt Eesti noortekoondis.

Eesti koondised võtsid võidud kõikides vanuseklassides nii noormeeste kui neidude arvestuses, kogudes 99 156 punkti. Teiseks tuli 60 107 punkti kogunud Läti ning Leedu oli 23 669 punktiga kolmas, kes tegi võistkondlikus arvestuses kaasa ainult U18 vanuserühmas.

Eriti edukad olid Eesti noormehed – U16 vanuseklassis võeti kolmikvõit ning U18 kui U20 vanusegrupis võeti maksimum, esimesed viis meest kandsid sinimustvalget koondisevormi.

U16 vanuseklass

Neidude U16 Balti mitmevõistlusel triumfeeris Ruth Mary Onga, kes kogus seitsme alaga 4487 punkti. Piret Tamme õpilase järel lõpetasid lätlannad Anna Gabriela Hofmane (4473) ja Arta Marija Dreimane (4403p), kes jagasid kahvatumad medalid.

Marta Ründva oli võistlusel neljas 4379 punktiga, Katarina Verts viies 4344 punktiga, Merili Käsper kümnes 3603 punktiga ja võistkonna viies liige Liise Lillelaid lõpetas võistluse 3565 punkti ja üheteistkümnenda kohaga.

U16 vanuseklassi noormehed võitsid kümnevõistluses kolmikvõidu. Balti mitmevõistluse meistriks krooniti Martin Trumm, kes näitas teisel päeval tehnilistel aladel kõige vägevamat minekut ning võidutses tulemusega 6197 punkti. Hõbemedali võitis kuni seitsmenda alani võistlust juhtinud Savva Novikov, kes kogus kümne alaga 5914 punkti. Pronksmedal riputati kaela 100m alavõidu saanud Karl Kristjan Pohlakule 5863 punktiga.

Koondise neljas liige Andreas Trumm lõpetas võistluse kuuenda koha ja 5688 punktiga ning koondise viies liige Ron Sebastian Puiestee oli kaheksas, kogudes kümne alaga 5048 punkti.

U18 vanuseklass

Neidude U18 vanuseklassis tuli Balti meistriks Meelika Toom, kogudes seitsme alaga 4650 punkti. Eesti koondisele tõi kaksikvõidu Margared Pius, kellele riputati hõbemedal kaela 4594 punktiga. Pronksmedali võitis lätlanna Agate Lace (4567p).

Emma Kathrina Hein oli 4138 punktiga kaheksas ja avapäeva viiendana lõpetanud Kaireen Penek teisel päeval enam starti ei tulnud. Väljaspool arvestust kaasa teinud Elsa Puu lõpetas neidude mitmemevõistluse aga kõige suurema punktisummaga, kogudes seitme alaga 4651 punkti.

Eesti U18 vanuseklassi noormehed tegid puhta töö – kuus paremat meest olid kõik eestlased. Poodiumi kõrgeimale astmele tõusis Jaroslav Sivuha, kellele tõi Balti meistrivõistluste meistrikulla 6766 punkti. Hõbemedal riputati kaela 6753 punktiga Valter Eric Viiselile ning pronkmedali teenis Harry Richard Jääger 6752 punktiga.

Romet Kivi oli 6388 punktiga neljas ning tema järel viies oli Dan Šemeljov 6214 punktiga. Väljaspool arvestust võistelnud Timo Kaarus kogus kümne alaga 5991 punkti, millega oleks platseerunud kuundale kohale.

U20 vanuseklass

U20 vanuseklassi neidude hulgas ei leidunud vastast Laura Lokotarile. Balti mitmevõistluse meistriks krooniti Sander Pritsi õpilane 5141 punktiga. Pjedestaali madalamad astmed täitsid lätlannad. Hõbemedali võitis Patricija Ozolina (4818p) ja pronksi Marta Sivina (4792p).

Eestlannadest lõpetas seitsmevõistluse viiendal kohal Emili Liis Osula (4464p), kaheksandana lõpetas Heidy Bergštein (3956p) ja tema järel üheksandana Maiken Lipp, kes kogus 3947 punkti. Mona Linda Sikkal teisel päeval starti ei tulnud. Väljaspool arvestust kaasa teinud U23 vanuseklassi neiu Katre Sofia Palm kogus seitsme alaga 5031 punkti.

Eesti U20 noormehed domineerisid kümnevõistlust. Kõik stardis olnud Maarjamaa mitmevõistlejad jagasid omavahel esimesed viis kohta. Balti mitmevõistluse meistrikulla võitis 7246 punktiga Rasmus Roosleht. Hõbemedali teenis treeningkaaslane Steven Sepp, kes kogus kümne alaga 7018 punkti ja pronksmedal riputati kaela Romet Vahterile 6646 punktiga.
David Jaanson oli 6427 punktiga neljas ja Mait Filpozzi 6389 punktiga viies.

Mõlemas vanuseklassis oli võistkonnas viis noormeest ja viis neidu, arvesse läks kolme parema sportlase tulemuste summa.

Koondise juht: Kristel Berendsen, tel +372 5289062 ja e-mail kristel@ekjl.ee
Koondise füsiod: Liisi Sakala ja Henriette Porila
Koondise treenerid: Kädy Tänav (Tänak), Mairo Tänav, Viljo Grauding, Harry Lemberg, Andres Laide, Mihkel Lembit, Viktor Predbannikov, Leonid Bjuhov, Toomas Suurväli, Sander Prits, Sven Andresoo, Riho Meri, Piret Tamm, Alar Madilain, Hele Berendsen, Mikk Mihkel Arro, Holger Peel, Andrei Nazarov, Ants Kuusik