Võistlusmääruste täiendused ja muudatused

KÄESOLEVA AASTA 1. NOVEMBRIL JÕUSTUNUD OLULISEMAD VÕISTUSMÄÄRUSTE TÄIENDUSED JA  MUUDATUSED

Määrus CR 19. Kohtunikud.

Tavaolukorras  kasutatava valge ja punase lipu asemel on  lubatud katse õnnestumisest või ebaõnnestumisest märku and ka mõne muu visuaalse signaaliga.

Määrus CR 36. Alad, millel registreeritakse maailmarekordeid.

Naiste ja meeste 50 km käimine on asendatud 35 km käimisega.

Määrus TR 17. Distants.

Võistleja tohib eraldi radadel toimuvas jooksus raja kurviosal astuda üks kord endast vasakule jäävale joonele, või siseraja äärisele, kuid mitte terve tallaga üle joone. Ühisel rajal toimuvas jooksus tohib võistleja astuda üks kord siseraja äärisele või äärejoonele või üle selle. 800 m jooksus ja teatejooksudes rakendatakse määrust vastavalt sellele, kas jooksja on läbimas eraldi radadel või ühisel rajal toimuvat distantsi osa. Joonele ja rajaäärisele või üle selle astumisega ei tohi võistleja saada mingit edu või eelist, kaasvõistlejaid takistada või nendest mööduda. Teatejooksudes on lubatud üks joonele astumine terve teatevõistkonna peale. Mitmes voorus toimuvate jooksude puhul tohib joonele astuda ainult üks kord kõikide voorude kohta. St, kui võistleja on eeljooksus korra joonele astunud ja teeb seda finaalis veelkord, ta diskvalifitseeritakse.  Ka mitmevõistleja tohib joonele astuda ainult üks kord kõigi mitmevõistluse kavas olevate jooksualade peale kokku   

Määrus TR 29.  Kaugus- ja kolmikhüpe.

Muudetud on kohtunike abistamiseks kasutatava indikaatorliistu konstruktsiooni.  Indikaatorliist on nüüd täiesti kandiline ja ulatub 7 mm äratõukepaku ja raja tasapinnast kõrgemale. Indikaatorliistu äratõukejoone poolses servas on 7×7 mm sisselõige, mis täidetakse ülejäänud liistust erinevat värvi plastiliiniga. Nii moodustab indikaatorliistu äär tõukepakuga pinnaga täisnurga. Üleastumise kontrollimiseks võib ja  soovitatakse kasutada  videovaatlust või teisi tehnilisi abivahendeid, nende puudumisel on  indikaatorliistu kasutamine  rangelt nõutav.

Määrus 32. Heitealad.

On täpsustatud, et juhul, kui võistleja poolt lendu lastud ketas või vasar riivab kaitsevõrku või selle kandeposti ning maandub seejärel sektorisse, loetakse katse määrustepäraseks ainult siis, kui võistlusvahend riivab võistleja heitekäe poolset võrguosa. Seega ei tohi paremakäelise võistleja võistlusvahend riivata ringist maandumissektori suunas vaadates vasakule jäävat ja vasakukäelise võistleja võistlusvahend paremale jäävat võrguosa.  Selleks, et katse oleks määrustepärane, peab ka „õigesti“ võrku riivanud võistlusvahend maanduma sektorisse väljaspool kaitsevõrgu piire. 

Määrus TR 54. Käimine.

Naiste ja meeste 35 km käimise trahvipeatuse pikkuseks on kehtestud 3,5 minutit. 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST