Võistkondlik EM toob Kadrioru staadionile ohtralt kergejõustiku maailmanimesid

Sel nädalavahetusel, 21.-22. juunil saab Kadrioru staadionil Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliigal võistlemas näha olümpiavõitjaid, maailma- ja Euroopa meistreid.

Tipptasemel heitlust maailmakuulsate kergejõustiklaste ja Eesti tippude vahel tõotavad pea kõik alad. Tallinnas näeb võistlemas näiteks Pekingi kolmikhüppe olümpiakulda Nelson Évorat Portugalist ja palju medaleid võitnud Marian Opreat Rumeeniast. Vasaraheites on aga lubanud kohale sõita valitsev olümpiavõitja ja Euroopa meister Krisztián Pars. Ungari kuulsus on võistkondlikul EM-il oma kodumaale alati maksimumpunktid toonud ning sama seeriat loodab ta jätkata ka Tallinnas. Tema võitu võib aga väärata sama ala Pekingi olümpiavõitja, Londoni olümpiamängude hõbe ja 2009. a maailmameister Primož Kozmus. Meeste odaviskes on soomlastel välja pandud Londoni olümpiapronks Antti Ruuskanen.

Kettaheites tahab olümpiavõitja Gerd Kanteriga mõõtu võtta Virgilijus Alekna kannule astunud 23-aastane leedulane Andrius Gudžius, kes hiljuti heitis Kaunases 66.11. Leedu koondisest leiame veel Helsingi EM-i kõrgushüppe hõbemedalimehe Raivydas Stanyse ja pronksmedalistist sprinteri Lina Grinčikaitė. Kuigi Grinčikaitė jooksis Londoni olümpial uueks Leedu rekordiks 11,19, kummardub Tallinnas stardipakkudele veelgi võimsama isikliku rekordiga sportlasi. Üheks neist on Norra sprinter Ezinne Okparaebo, kelle 100m rekordiaeg on 11,10 ning 200m jooksus on tema nimel Norra rekord 23,30.

Meessprinteritest on Kadriorgu oodata teistki Norra kergejõustikutähte Jaysuma Saidy Nduret, kes võitis Helsingi EM-il pronksi ning aasta varem alistas maagilise kümne sekundi piiri, püstitades uueks rahvusrekordiks 9,99. Fännidele teevad kindlasti suurt rõõmu Belgiat esindavad kaksikvennad Kevin ja Jonathan Borlée, kes on täiskasvanute klassis medaleid võitnud 2010. aastast.

Kõrge tasemega sportlasi jätkub ka pikamaadistantsidel. Näiteks mulluse Göteborgi sise-EM-i võitnud portugallanna Sara Moreira, kes jõudis poodiumile ka Helsingi ja Barcelona EM-idel. Sama saavutuste rida on ette näidata ka Ana Dulce Félixil, kes saab veel uhkustada hulga individuaalsete medalite ning Helsingi EM-i 10 000 meetri kullaga.

Täielik osalevate sportlaste nimekiri lisatakse võistluste kodulehele http://etch2014tallinn.org 17. juunil hiljemalt kl 18:00.

Võistkondlike Euroopa meistrivõistluste esiliiga toimub 21.-22. juunil Tallinnas Kadrioru staadionil. Esiliigas võistlevad Eesti kõrval Valgevene, Kreeka, Norra, Rumeenia, Portugali, Soome, Iirimaa, Belgia, Ungari, Sloveenia ja Leedu koondised. Eesti värve kaitsma ja kõrgete kohtade eest võitlema tulevad kõik meie kergejõustikutipud. Lõpliku koondise nimekirja avaldab Eesti Kergejõustikuliit 17. juuni õhtul.

Võistluste koduleht ja piletiinfo: http://etch2014tallinn.org/ee/kulastajad/sinu-haeael-staadionil-loeb.html

Võistluste toetajad on Nike, Saku, Sebe, Tallinna linn, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium.
Võistluste majutuspartnerid on Radisson BLU Hotel Olümpia, Park Inn by Radisson Central Tallinn ja Tallink Hotels.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht,uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Foto: Getty Images