Viljandis selguvad Eesti meistrid pikas murdmaajooksus

1. mail kell 12 on Viljandi staadionile oodata ligi 4000 jooksjat ja kepikõndijat, kes stardivad 86. ümber Viljandi järve jooksule.

1. mail kell 12 startival jooksul selgitatakse ka Eesti krossijooksumeistrid pikal distantsil (ca 12 km) ning mullust võitu lähevad kaitsma meeste seas Roman Fosti ning naiste arvestuses Jekaterina Patjuk. Eesti meistritiitli nimel asub võistlusse kokku üle saja jooksja.

24 tundi enne starti on stardinimekirjas üle 3850 inimese, kuid viimaste aastate kogemus näitab, et enam kui sada osalejat lisandub veel 1. mai hommikul. Juba päev enne starti on püstitatud uus registreerunute rekord, sest võrreldes mullusega on jooksjaid ja kõndijaid ligi 300 inimese võrra rohkem. Kõigil startijatel tuleb 1. mail teha ring ümber järve, mis on olenevalt rajavalikust 11,5 kuni 12 kilomeetrit pikk.

Jooksu favoriit on aga end kaks päeva enne starti võistlusele kirja pannud Keenia mees Ibrahim Mukunga Wachira, kes mullu sügisel võitis Viljandi linnajooksu ning tänavu on ta Eestis võistelnud ühe korra, kui ta nädal tagasi võidutses Kõrvemaa kevadjooksul.

Ümber Viljandi järve jooksu üritused algavad juba 30. aprilli õhtul. Kell 17 jooksevad staadionil kuni 12aastased lapsed ning kell 18 antakse start koolidevahelisele teatejooksule, kus kümnest õpilasest koosnev võistkond viib teatepulga ümber järve. Mullust esikohta hakkab kaitsma Viljandi Gümnaasium.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti kõige vanem rahvaspordivõistlus, millele pandi alus 1928. aastal. Kahel järgmisel aastal ümber järve võidu ei joostud, kuid 1931. aastast alates pole ühelgi aastal jooks vahele jäänud.