VIII „Laste kergejõustiku“ koolituste hooaeg sai avastardi

10. veebruaril toimunud Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu programmi „Laste kergejõustik“ treeneritele mõeldud koolitus tõi Tallinna Spordihalli 14 kursuslast Tallinnast, Tartust, Harju-, Viljandi- ja Saaremaalt. Intensiivse päeva käigus prooviti lektor Heiko Vääti juhendamisel läbi programmi jooksu- hüppe- ja heiteharjutused ning tutvuti alade õpetamise metoodikaga või värskendati varasemaid teadmisi-kogemusi. Praktilise rühmatööna korraldati ühiselt „Laste kergejõustiku“ võistlus Spordiklubi Elite Sport lastele.

2005. aastal loodud „Laste kergejõustiku“ programmi põhimõteteks on laste sportimisele motiveerimine, eakohane mitmekülgne arendamine ja kergejõustikualade õpetamiseks ettevalmistamine. Põnevad treening- ja võistlusvahendid lubavad ohutult sporti teha väga kitsasteski tingimustes.

Kursusel osalesid ka treeneri kutseeksamiteks valmistuvad rahvusvaheliste tiitlivõistluste kogemusega sportlased – kõrgushüppaja Grete Udras ja mitmevõistleja Kaarel Jõeväli. Kaarel leidis, et silmaringi avardav koolitus andis mõtteid, kuidas lastele kergejõustiku võtmes juba varases nooruses üldfüüsilist põhja laduda ning rõõmustas, et palju tähelepanu on pööratud just mitmekülgsusele, mis on tulevikus kasuks vigastuste vältimisel.

Koolituspäeva avanud Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe innustas treenereid lastes sporditegemise rõõmu alal hoidma ja „Laste kergejõustiku“ võistlusvahendeid soetama või laenutama. Tänu kolmele Tallinnas korraldatud lektorite koolitusele ja 2013. aastal IAAFiga sõlmitud lepingule on Tallinnas ja igas maakonnas vähemalt üks võistlusvahendite komplekt, mida kursuse läbinud treenerid ja õpetajad kohaliku koordinaatori käest laenutada saavad. Sirje Lippe sõnul annab Nestle´iga allakirjutatud koostöökokkulepe võimaluse tihedast kasutamisest kulunud treening- ja võistlusvahendite asendamiseks.

2009. aasta sügisest alates on Eesti Kergejõustikuliit korraldanud Eestimaa erinevaid paigus pea veerandsada selle sarja koolitust ning “Laste kergejõustiku” treenereid-õpetajaid töötab igas maakonnas.

Järgmisele, 24. märtsil Kuusalus toimuvale kursusele on esimesed osalejad juba registreerunud. 

 

 

 

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST