Verlin püstitas Eesti talvistel karikavõistlustel uue Eesti rekordi!

Pühapäeval, 29. jaanuaril toimunud Eesti talvistel karikavõistlustel tegi säravad etteasted Kreete Verlin, kes püstitas 60 m tõkkejooksus uue Eesti rekordi ajaga 8.14. Ilma tõketeta 60 m jooksus jäi ta Eesti rekordist kahe sajandiku kaugusele.

Kreete Verlin (SK Fortis) ületas 60 m tõkkejooksus alates 2010. aastast Ksenija Balta nimele kuulunud Eesti rekordi (8.16) kahe sajandikuga. Ka teisele kohale tulnud Diana Suumann (TÜASK) tegi hea jooksu, korrates oma isiklikku tippmarki ajaga 8.17.

Verlin jõudis lähedale veel ka teisele Eesti rekordile, kui läbis 60 m jooksu uue isikliku rekordiga 7.31. Ksenija Balta nimele kuuluvast Eesti rekordist jäi teda lahutama kõigest kaks sajandikku.

Meeste 60 m tõkkesprindi võitis Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 7.83. 60 m jooksus oli kiireim Karl Erik Nazarov (Audentese SK), kes sai kirja aja 6.70.

Meeste 300 m jooksus näitas kiiret minekut Lukas Lessel (TÜASK), kelle lõppaeg 33.44 jäi vaid nelja sajandikuga alla tema enda nimele kuuluvale Eesti rekordile. Naiste sama distantsi võitjaks tuli Marielle Kleemeier (Audentese SK) ajaga 38.43.

Meeste kaugushüppes teenis võidukarika Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kelle pikima hüppe pikkuseks mõõdeti 7.61.

Ka noorte arvestuses sai näha rekordeid. Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius) läbis 800 m distantsi ajaga 2:16.71, mis tähistab uut U16 vanuseklassi Eesti siserekordit. Tüdrukute 60 m jooksus kordas Miia Ott enda nimele kuuluvat U18 vanuseklassi Eesti siserekordit ajaga 7.57.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Klubide punktiarvestuses tuli karikavõitjaks nii poiste kui tüdrukute arvestuses SK Elite Sport. Ka naiste ja meeste arvestuses rändasid võidukarikad ühte klubisse – Audentese SK.