VEM-i viimasel päeval püstitati kaks Eesti rekordit

Neljapäeval lõppesid Poolas võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti koondis sai teises divisjonis 10. koha. Teatejooksudes püstitati kaks uut Eesti rekordit.

Naiste 4×100 m teatejooksu kordusjooksus püstitas Eesti teatenelik uue Eesti rekordi ajaga 44.21. Võistkond jooksis koosseisus Miia Ott, Diana Suumann, Kreete Verlin ja Ann Marii Kivikas. Varasem rekord, mis oli joostud 2019. aastal joosti üle täpselt poole sekundiga. See tulemus andis meie teatetiimile neljanda koha.

Teine Eesti rekord sündis päeva viimasel alal 4×400 m segateatejooksus, kui Eesti teatenelik läbis distantsi ajaga 3:19.47. Võistkonda kuulusid Lukas Lessel, Viola Hambidge, Rasmus Mägi ja Marielle Kleemeier. Selle ajaga saavutasid nad kuuenda koha. 2019. aasta Eesti rekordi (3:24.11) ületasid nad ligi viie sekundiga.

Naiste odaviskes püstitas Gedly Tugi uue isikliku rekordi tulemusega 60.19 ning tõi koondisele teise koha punktid.

Karl Erik Nazarov oli võistlustules kolmandat päeva järjest ning tuli 200 m jooksus uue isikliku rekordiga 20.94 viiendaks.

Naiste 3000 m takistusjooksus jäi Laura Maasikul napilt puudu isiklikust rekordist ning ta sai kuuenda koha ajaga 10:05.91.

Teise divisjoni võitjaks krooniti Ungari koondis 456,6 punktiga. Teiseks tuli Ukraina 435,5 punktiga ning kolmanda koha sai Leedu 372,5 punktiga. Kolm esimest riiki tõusevad nüüd esimesse divisjoni. Eesti jätkab teises divisjonis.