Veebi ilmub Eesti jooksukalender

Marathon100 lisab lähemate nädalate jooksul oma veebilehele uudse Eesti jooksukalendri. Ettevalmistused kõiki Eesti jooksuvõistlusi sisaldava kalendri arendamisel on kestnud sisuliselt viimased pool aastat. Selle aja jooksul on kaardistatud kõik siinsed jooksuvõistlused, kokku pandud informatsioon, mis jooksjat võistluse juures huvitab ning tegeldud rakenduse veebilahenduse väljatöötamisega.

Eesti jooksukalendri veebirakendus võimaldab otsida võistlusi nende toimumiskoha ja -aja, distantside, raja raskusastme, jms järgi. Tulemusi on võimalik kuvada nii ülevaatliku tabelina kui ka Eesti kaardil.

“Olles tegelenud viimased kaks aastat Eesti jooksjatele mõeldud veebilehe arendamisega oli minu jaoks tõeliselt üllatav, et seni pole veebis kõiki Eesti jookse hõlmavat jooksukalendrit,” kommenteeris arendustegevust Janek Oblikas Marathon100-st pressiteate vahendusel. “Mingit infot võistluste kohta võid leida küll nii siit kui sealt, kuid täit ülevaadet kogu hooaja jooksul Eestis korraldatavate jooksuvõistluste kohta seni pole. Kõige parem jooksukalender, kust isegi olen infot otsinud, on Eesti Kergejõustikuliidu veebilehel, kuid ka seal ei ole avaldatud kogu jooksjatele vajalikku infot kõikide võistluste kohta. Mis on ka igati loomulik – Eestis korraldatakse ju meeletul hulgal erinevaid jooksuvõistlusi.”

EKJLi president Erich Teigamägi on kahe käega ettevõtmise poolt: “On igati tänuväärne, et keegi sellise suure asja koostamise enda peale on võtnud – varem pole ju sellist kõiki Eestis toimuvaid jooksuvõistlusi koondavat kalendrit olnud. Jooksukalendri näol on tegemist hea abimehega nii harrastusjooksjale kui ka saavutussportlasele. Loodan, et selline kompaktne kalender aitab tõsta ka harrastajate arvu, kui kõik toimuvad jooksuvõistlused on nüüd paremini leitavad.”

“Eestis korraldatavaid jooksuvõistlusi kaardistades olen leidnud väga palju erinevates Eesti paikades toimuvaid huvitavaid võistlusi, millest võtab osa 10-20 jooksjat,” jätkas Janek Oblikas. “Neid lihtsalt ei teata ning soovime jooksukalendri loomisega selliseid võistlusi jooksjate jaoks lähemale tuua. Hetkel on meie andmebaasis ligi 300 erinevat jooksuvõistlust, erinevate distantside arv küündib 800-ni.”

Lähiajal võetakse ühendust kõikide suuremate ja väiksemate jooksukorraldajatega, et kontrollida kalendris avaldatava info õigsust. Kalendrirakendus saab olema nii jooksjatele kui jooksukorraldajatele tasuta. Jooksukorraldajatel, kes tahavad olla kindlad oma jooksu jõudmises Marathon100 jooksukalendrisse või kes on plaanimas uut jooksuvõistlust 2014. a, palume endast teada anda aadressil kalender@marathon100.com.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST