Vastuvõtt 2022/2023 õppeaastaks Audentese spordigümnaasiumi

Algas uute õpilaste vastuvõtmine Audentese spordigümnaasiumisse, kus saab teadmisi omandada, sportida, süüa ning elada ühel territooriumil. Noori juhendavad hinnatud treenerid nagu Andrei Nazarov, Tõnu Kaukis ja Mikk-Mihkel Arro. Lisaks kaasatakse erinevate alade spetsialiste ning õpilastele on ette nähtud tipptasemel meditsiiniline teenindus.

Kõigil sportlastel, kellel on soov alustada 2022. aasta sügisest õpinguid Audentese Spordigümnaasiumis, tuleb alaliitu teavitada hiljemalt 28. veebruariks 2022 aadressil kristel@ekjl.ee. Kirjas palume välja tuua sportlase nimi, sünniaeg, kontaktandmed ning ülevaade viimase 2 – 3 aasta sportlikust arengust ja tulemustest.

Audentesest on maailmasporti sirgunud mitmed tuntud sportlased, näiteks Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Maicel Uibo, Tanel Laanmäe, Karl Robert Saluri, Tony Nõu, Janek Õiglane, Kätlin Tõllasson, Marek Niit, Marleen Mülla, Henri Sai jpt.

Tule õppima ja treenima Audentese spordigümnaasiumi Tallinna üksusesse!

Spordigümnaasiumi direktor Priit Ilver selgitab, milliseid eelised räägivad Audentese kasuks.

1. Paned aluse oma kahesele karjäärile
Spordigümnaasiumis panustad enda arengusse võrdselt nii koolitöös kui ka spordis: enamik päevast veedetaksegi treenides ja õppides. Tänu sellele lood eeldused jõuda tulevikus tippu nii spordis kui ka mõnes teises valdkonnas.
Õppursportlaste arengusse panustavad meie koolis tipptreenerid, kogemustega õpetajad ja muude alade spetsialistid.

2. Õppetöö on paindlik ja võimaldab omandada ka abitreeneri kutse
Õpe toimub riikliku õppekava alusel ja kestab enamasti kolm aastat. Eesti Olümpiakomitee eriloal saavad meie parimad õppursportlased vajaduse korral jaotada 12. klassi läbimise individuaalõppekava alusel kahele aastale.
Õppursportlased saavad gümnaasiumi jooksul läbida treenerikoolituse üldainete kursuse ning sooritada oma spordieriala liidu juures erialaeksami, omandades abitreeneri kutse (EKR-i tase 3).

3. Päevaplaan on põhjalikult läbi mõeldud
Tallinna üksuses õpitakse ja treenitakse kahes vahetuses. Mõne ala puhul algab päev hommikul kohe treeninguga, pärast seda on koolitunnid ja õhtul toimub veel üks treening. Teisel vahetusel on hommikul kaks-kolm koolitundi ja seejärel treening, pärastlõunal jätkub õppetöö ning päeva lõpus toimub teine treening.
Otepääl toimub õpe ja treening kolmel päeval nädalas kahes osas: hommikul on kolm-neli koolitundi ja seejärel treening, pärastlõunal jätkub õppetöö ning päeva lõpus tehakse teine treening. Kahel päeval nädalas on kõik tunnid hommikul ja treeningud päeva teises pooles.

4. Treeningu- ja võistlustingimused on tasemel
Tallinna üksuse treeningud toimuvad peamiselt Audentese spordikeskuses: õppursportlaste käsutuses on kergejõustikuhall ja -staadion, pallimängusaalid, maadlus- ja judosaalid, ujula, tõstesaal, akrobaatikalinnak, lasketiir ning tennisehall. Otepää õppursportlased teevad erialatreeninguid Tehvandi spordikeskuses ning lisaks kasutavad nad koolimaja pallimängusaali ja jõusaali.
Võistkonnaaladel pööratakse mängijate individuaalse arengu kõrval tähelepanu ka taktikalistele nüanssidele.
Nii võrk- kui ka korvpalli eriala õppursportlased osalevad Eesti pallimängusarjades ja näiteks Balti liigas kooli võistkonnana. Käsipallitüdrukud ja -poisid esindavad võistlustel eri meistriliiga klubisid.

5. Süüa saad hästi ja elada võid mugavas õpilaskodus
Toitlustamine on tagatud õppetöö ja treeninglaagri perioodil olenevalt treeningukoormusest kas kolm või neli korda päevas.
Õpilaskodus on kahe- ja kolmekohalised toad, kus muu hulgas on olemas nii internetiühendus kui ka WiFi. Treeningutest saavad õpilaskodu elanikud taastuda saunas, samuti on nende käsutuses pesumasinad ja -kuivatid.

6. Tervise eest hoolitsevad asjatundjad
Spordimeditsiini SA ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik seisavad hea selle eest, et spordigümnaasiumi õppursportlased oleksid terved ning saaksid vigastuse korral parimat võimalikku ravi ja abi oma ala tippspetsialistidelt.

Lisainfo:
Kristel Berendsen
Saavutusspordi juht
528 9062
kristel@ekjl.ee