Välishooaja esimene Eesti jooksumeister selgub homme Viljandis

Viiendat aastat järjest selgub Eesti murdmaajooksu pika distantsi meister 1. mail ümber Viljandi järve jooksul. Tänavu on see pikaks veninud talve tõttu jooksjatele esimene tiitlivõistlus.

Tavapäraselt on välishooaja esimene jooksumeister selgunud 4 kilomeetri pikkusel krossil, kuid tänavu on see võistlus lükatud metsa all oleva lume tõttu edasi. Lühikese murdmaajooksu meistrid selguvad 5. mail Tallinnas, Nõmmel. 12 kilomeetri pikkune ümber Viljandi järve jooksu rada on 1. mail kindlasti valmis jooksjaid vastu võtma ning sportlased saavad ise valida, kas joosta mõnes kohas lühemat, ent märjemat rada mööda või valida pikem, kuid kuivem trass. Raja valik on vaba nii Eesti meistrivõistlustel osalejatele kui kõigile ülejäänud järvejooksul osalejatele.

Eesti meistrivõistlustel osalejad saavad startida üldjuhul kõige esimesest stardirühmast ehk eliitgrupist. Tavapäraselt on meistritiitlit asunud Viljandis jahtima ligi sada jooksjat. Sel aastal stardivad teiste seas ka Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee), Ilja Nikolajev (SK Jooksupartner), Roman FostiPriit Lehismets (mõlemad Stamina SK) ning naistest Evelin Talts (Stamina SK), Leila Luik (TÜ ASK) ja Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK Vike). Detailsed stardinimekirjad leiab Sportinfo kodulehelt.

Eesti Kergejõustikuliidu teatel on kõigil jooksjatel alates 2008. aastast võimalik osaleda nii lühikese kui pika krossi Eesti meistrivõistlustel. Varem peeti need jooksud korraga ning jooksjad pidid distantsi valima.