Valgas toimuvad Eesti A- ja B-klassi meistrivõistlused

5.-6. juulil toimuvad Valgas Eesti meistrivõistlused kergejõustikus A- ja B-vanuseklassile ning 6. juulil ka juunioride ja noorsoo vanuseklassi Eesti meistrivõistlused käimises, kus meistritiitlite eest asuvad võistlustulle Eesti parimad noored sportlased.

Nii on poiste B-vanuseklassis teiste seas võistlemas ka TV 10 Olümpiastarti vanema vanuserühma mitmevõistluse rekordit võimsalt uuendanud Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) ja noor vasaraheitelootus Georg Kaspar Räni (Audentese SK).

Neidude A-vanuseklassis teevad enne järgmisel nädalal Barcelonas toimuvaid juunioride maailmameistrivõistlusi viimased stardid teivashüppaja Reena Koll (KJK Harta), mitmevõistleja Kristella Jurkatamm (Audentese SK) ning kuulitõukaja Kätlin Piirimäe. Noormeeste samas vanuserühmas stardivad teiste seas ka mitmevõistleja Taavet Richter (Tartu SS Kalev) ja kuulitõukaja Ats Kiisa (Audentese SK).

A-vanuseklassi võitjatele paneb auhinnad välja internetipõhine liiklusteooria õppimise keskkond Teooria.ee, mis toetab noori sportlasi tasuta autokooli teooriaõppega. “Soovime tublidele noortele anda võimaluse saada autoroolis iseseisvaks ja seeläbi oma päevakava paremini planeerida – nii saaksid noored rohkem pühenduda spordile. Teooria.ee e-õppe keskkond võimaldab ka kõige hõivatumatel noortel sportlastel paindlikult läbida autokooliõpingud”, rääkis keskkonna kliendihaldur Priit Haidak.

Võistluste detailne ajakava on üleval Eesti Kergejõustikuliidu kodulehel.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluste korraldaja
tel: 517 83 27
e-post: silvi@ekjl.ee