VAATA UUESTI ⎮ Eesti Kergejõustikuauhinnad 2020 Gala

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas 19.detsembril toimunud „Eesti Kergejõustikuauhinnad 2020“ galaõhtul välja aasta parimad sportlased.

2020. aastale iseloomulikult toimus auhinnatseremoonia virtuaalselt. Tunnustasime aasta parimaid sportlasi ja treenereid ning viskasime pilgu möödunud aastasse. Õhtujuhid olid Juhan Kilumets ning Karl Rinaldo, muusikalist vahepala pakkus Anett. Galaõhtu toimus PROTO Avastustehases

Eesti kergejõustikuauhinnad 2020 GALERII

AASTA KERGEJÕUSTIKLASED JA TREENERID

Aasta naiskergejõustiklane: vasaraheitja Kati Ojaloo (treener Stellan Kjellander, Juha Lahtinen)

Aasta meeskergejõustiklane: maratoonar Tiidrek Nurme (treenerid Mark Misch ja Harry Lemberg)

Aasta sooritaja: Rasmus Mägi

U23 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: mitmevõistleja Johannes Erm (treener Petros Kyprianou) ja kaugushüppaja Lishanna Ilves (treener Mikk Joorits)

U20 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: käija Jekaterina Mirotvortseva (treener Jevgeni Terentjev) ja teivashüppaja Eerik Haamer (treenerid Harry Lemberg ja Anne Mägi)

U18 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: kõrgushüppaja Elisabeth Pihela (treenerid Heiko Väät ja Sven Andresoo) ja mitmevõistleja Madis Kaare (treener Rauno Kirschbaum)

U16 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: Anna Panenko (treener Aleksander Hvorõhh) ja Romet Kivi (treener Viljo Grauding)

U14 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: Katarina Verst (treener Harry Lemberg) ja Ron Sebastian Puiestee (treener Andres Laide)

Parim täiskasvanute klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U23 klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U20 klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U18 klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U16 klubi: Spordiklubi Elite Sport

Parim U14 klubi: Spordiklubi Elite Sport

Aasta kergejõustikuveteranid: Silvi-Mai Eerma ja Jürgen Lamp

Aasta kohtunik: Lauri Puolokkainen

Aasta noorkohtunik: Elisa Annamaa

Galaõhtul tänas Eesti Kergejõustikuliit arvukate sportlike saavutuste ja elamuste pakkumise eest ka sportlasi, kes on tänavu teatanud tippspordikarjääri lõpetamisest: Aleksander Tammert, Liina Tšernov, Igor Syunin, Maarja Kalev ja Genro Paas

EKJLi tunnustuse ja tänu pälvisid veel mitmed kergejõustikku suure panuse andnud toetajad, klubid, koostööpartnerid jt