VAATA JÄRGI | TV 10 Olümpiastarti sarja 50. hooaeg algas võimsa rekordiga

TV 10 Olümpiastarti juubelihooaja avaetapil Võrus joosti sarja kõigi aegade rekord 60 meetri sprindis. Vaata, kuidas sünnib uus rekord ja kes on poole sajandi jooksul sarjas kõige kiiremat sprindijalga näidanud noor? Kas mõne aja pärast on Ksenija Balta Eesti rekord ohus? Saame teada, millise jälje jättis pandeemia noorte motivatsioonile, kes pidid piirangute ajal harjutama jääl ja lumel.

Sarjas ise võistelnud, oma lapsi juhendanud ja koolitiimiga üldvõidu saanud kergejõustikutreener, ettevõtja ja publitsist Jaanus Kriisk tutvustab oma teist romaani “Põjamaine spordimuinasjutt”. Raamat räägib forrestgumpliku loo üsna tavalisest koolipoisist, kes võtab vastu pakkumise astuda spordikarussellile ja läbib kümnevõistlejana pika ja kireva teekonna Eesti rahvusspordialal.

Juubelihooajal kannab võistlusnumbrit “1” talendikas Tristjan Jaanson. Pelgulinna gümnaasiumi õpilane püstitas mullu sarjas mitmeid rekordeid ja püüab nüüd murda uusi barjääre. Teda juhendab Kädy Tänav (Tänak) ja nõuandeid jagab kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool. Sarja peakorraldaja Silvi Kask meenutab sarja 1970. aastate auhindu ja selgitab, milliseid preemiad jagatakse nüüd esikuuikule.

Sõna saavad: treener Mairo Tänav (Tänak) ja Henri Apri Tallinna 21. Koolist, treener Andres Laide ja Ron Sebastian Puiestee Saaremaa Ühisgümnaasiumist, treener Harry Lemberg ja Katarina Verst Luunja Keskkoolist, treener Endel Tustit ja Uku Rüütel Orissaare Gümnaasiumi ja Tornimäe põhikooli Ühendtiimist, treener Kersti Viru ja Diana Johanna Vanamb Jõgeva Põhikoolist, treener Virge Treiel ja Andro Jürisson Kuressaare Gümnaasiumist.

Oma sooritusi ja mõtteid jagavad ka Hank-Gerhard Hausenberg Ülenurme Gümnaasiumist, Edith Eelmäe Miina Härma Gümnaasiumist, Paula Pällin Vanalinna Hariduskolleegiumist, Helerin Põder Vinni Gümnaasiumist, Mia Elenora Nurmela Rakvere Reaalgümnaasiumist ja Rasmus Jaanson Tallinna 21. Koolist. 

Populaarses noortesarjas, mille stardid toimuvad üle Eesti, on innustust saanud kümned meie kergejõustikutipud eesotsas Rasmus Mägi, Maicel Uibo, Ksenija Balta, Magnus Kirdi ja Gerd Kanteriga.

Aga ka paljud teiste alade ägedad tegijad nagu Martin Järveoja, Rasmus Haugasmägi, Karol Mets, Robert Täht, Siim-Sander Vene jne.

Saate toimetaja ja režissöör Anu Säärits.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST