VAATA | TV 10 Olümpiastarti 53. hooaeg algas Võrus

Jalgratturite ihaldatud suurtuure sõitnud ja kolmedel olümpiamängudel võistelnud Tanel Kangert autasustas ja intervjueeris TV 10 Olümpiastarti sarja Võru etapi edukamaid noori. Koolipoisina julgelt teiba kätte võtnud Kangert aitas Vändra Gümnaasiumi võistkonnale tuua erinevatelt aladelt punkte TV 10 Olümpiastarti sarja etappidel.

Koolinoorte võistlussarjas algas juba 53. hooaeg ja avaetapil jagati auhindu parimatele 60 meetri jooksus, kõrgushüppes, teivashüppes ja kuulitõukes. Võistlusele kvalifitseerus kahes vanuseklassis üle 400 poisi ja tüdruku enam kui 90 erinevast koolist Eestis ning starti tuldi isegi Soomest. Räägime noortega, kes unistavad sprindis maailmarekordimehe Usain Boldi kiiruse saavutamisest, kelle eeskujuks on teivashüppes aina maailmarekordit nihutav Armand Duplatis ning Eesti sitked kümnevõistlejad.

Külastame Pärnu Kuninga tänava põhikool, mille TV 10 Olümpiastarti sarjas osalevat võistkonda veab sõudmises kuhjaga Eesti meistrivõistluste medaleid võitnud kehalise kasvatuse õpetaja Ulvi Lutoškin. Liikuma kutsuva kooli tunnuslause on: oleme akadeemilised, sportlikud ja loovad.

Võistlejanumbrit 1 kannab uuel hooajal pere traditsioone sarjas jätkav Tallinna Jakob Westholmi gümnaasiumi õpilane Mirtel Kollo, kes tegeleb edukalt ka laulmisega ja on säranud “Tähtede lava” lauluvõistlusel.

Ühe hooaja jooksul on TV 10 Olümpiastarti sarjas kavas vabariiklikul tasandil neli etappi ja mitmevõistluse finaal. Iga etapi eel peetakse maakondades üle Eesti eelvõistlusi, kus saab täita sarja norme ja testida koolitiimi valitud noorte oskusi. Uuel hooajal näeb palju noori võistlemas valges särgis, sest maakondades ja linnades toimuvate eelvõistluste üksikalade võitjad saavad 53. hooajal auhinnaks valget värvi sarja sümboolikaga särgi.

Saate reporterid on Johannes Vedru, Aet Süvari, Anu Säärits ning operaatorid Teet Konksi, Arvo Mägi, Tarmo Korol, monteerija Ando-Siim Kuldkepp, toimetaja ja režissöör Anu Säärits.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST