VAATA | Algas TV 10 Olümpiastarti hooaeg. Kas Eesti on leidnud uue Kanteri?

Ei ole just tavapärane, et Eesti sportlasel on kodus oma heitestaadion, eriti, kui tegemist on alles 14-aastase noormehega. Just selline erandlik noor on Sten Erik Iir, kes heidab Otepääl oma kodustaadionil ketast ka nüüd, kui väljas on suured lumehanged. Talle kuuluvad TV 10 sarja rekordid ja paljud küsivad: kas Eesti on juba leidnud uue Gerd Kanteri?

Avasaates näeb ka eriti väledate jalgadega Tristjan Jaansoni Pelgulinna Gümnaasimist, kes on oluliselt kiirem, kui olid sarjas võisteldes Karl-Erik Nazarov, Rasmus Mägi või Marek Niit.

Lisandra Häling Saue Gümnaasiumist, keda juhendab vanaisa Allan Elerand, näitab kõrgemat põrget kui sama vanalt sarjas hüppeid teinud Elisabeth Pihela ja Lilan Turban.

Melliste Kooli võistkonna tõi esmakordselt tiimiga võistlema selle hooaja Eesti 200 meetri esinumber Kristin Saua, kes võitis sarjas esikoha üheksa aasta eest.

Iluuisutamise kergejõustiku vastu vahetanud Rahel Mäe Nõo Põhikoolist võitis kuulitõuke ja teda juhendab varasem kõrgushüppaja Margit Aidla.

Võistlejanumbri 1 sai kogu hooajaks Laura Tõemets koolitiimide seas võitu kaitsvast Rakvere Reaalgümnaasiumist.

Vaata, kuidas olümpiavõitja Erki Nool hüppas 1998. aastal publikust tulvil Kadrioru staadionil teivast 5.60 ja juhendab nüüd oma kergejõustikukooli poisse.

Saatejuht ja režissöör Anu Säärits.

Avaetapi pildigalerii kergejõustiku Facebooki lehel
Võru etapi kõik Tulemused
Koolide arvestus peale esimest etappi

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.      

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST