Urmo Raiend ja Jaan Tiitsaar pälvivad presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi

Urmo Raiend | Foto: Marko Mumm/EKJL

President Alar Karis tunnustab tänavu vabariigi aastapäeval riikliku teenetemärgiga 151 inimest. Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvivad ka Eesti Kergejõustikuliidu juhatuse liige ja tervisepordiedendaja Urmo Raiend ning kergejõustikutreener Jaan Tiitsaar.

Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina.  

Riigi teenetemärgid on seekord tunnustus 151 inimese pühendumuse eest kutsetööle või kogukonnale. Neid kõiki liidab ustavus põhimõtetele, millele me tahame näha Eestit toetumas: demokraatiale, õiglusele, tarkusele, järjekindlusele, headusele, ettevõtlikkusele, mõistmisele.

Jaan Tiitsaar | Foto: Marko Mumm/EKJL

Urmo Raiend on Eesti Kergejõustikuliidu juhatuse liige alates 2008. aastast. Aastatel 2006-2008 töötas ta Kergejõustikuliidu peasekretärina ning 1996-2002 oli ta Eesti Triatloni Liidu president. 2003. aastal lõi ta MTÜ Stamina Spordiklubi ning korraldab aktiivselt tervisespordi üritusi (sh Maru Järvejooksude sari). On ka ise tegelnud aktiivselt spordiga (triatlon, maraton).

Jaan Tiitsaar on pikaaegne ja hinnatud kergejõustikutreener. Tiitsaar on töötanud kergejõustikutreenerina 1970. aastast. Lisaks on ta 1993. aastast olnud kehalise kasvatuse õpetaja Ülenurme gümnaasiumis. Praegu annab ta seal spordiajaloo tunde.

Tiitsaare tuntumad õpilased: Karel Tilga, Urmas Treiel, Ivo Kala, Tarmo Jallai.

Eesti Kergejõustikuliit edastab oma õnnitlused!

Kogu nimekiri teenetemärkide saajatest SIIN

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST