Uno Palu – 85!

Palju õnne, kergejõustikukuningas Uno Palu!

Nii tituleerisime Sind, kui spordilembene eestlaskond valis Su kui Heino Lipu mantlipärija Eesti parimaks sportlaseks Melbourne’i olümpiamängude aastal 1956 ja Euroopa meistrivõistluste hooajal 1958.

60 aastat tagasi põlistasid Eesti rekordite püstitajana ja Vana Maailma meistrivõistluste hõbemedalivõitjana Stockholmis spordiannaalidesse unustamatu superhooaja – alates viievõistluserekordist aprillis kolmanda kümnevõistluserekordini novembris, sekka seitse rekordtulemust tõkkejooksudes.

1960 trotsisid mehiselt Heino Lipu saatust. Selle asemel, et kaitsta oma reputatsiooni olümpiaareenil tuli anda tiivad meeskondlikule kümnevõistlusele koduses Pärnus. Ilmataadi vimpkat trotsides võtsid eeskujuandvalt kätte luua ja primitiivsed veetõrjevahendid. Meeskonnakaaslaste võistluseelsete pingutustega sai üleöö tormist ja vihmast räsitud võistlusareenil teoks  ajalooline maavõistlus.

Olid iidoliks noorele Rein Aunale, järgmisel kümnevõistlusematši liidrina Priit Paalole ja Jüri Otsmaale. Sinu jälgedes väärikalt astunud Toomas Berendseni initsiatiivil võistlevad noored kümnevõistlusejüngrid tänaseni Uno Palu auhinnavõistlustel.

Ole tänatud! Elagu kümnevõistlus, meie ala!

Kaasvõitlejate nimel Erlend Teemägi

 
                           Foto: Marko Mumm, EKJL
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST