Ümber Ülemiste järve jooksu võitsid Priit Aus ja Evelin Talts

30. augustil toimunud ümber Ülemiste järve jooksu võitis meestest lõpuspurdiga klubikaaslase Sergei Tšerepannikovi ees Stamina Arcotransport jooksutiimi liige Priit Aus. Ka kolmas koht läks samasse klubisse, selle võttis Priit Lehismets. Naistest võidutses viirusehaigusest paranenud Evelin Talts.

Priit Aus tegi 14 km pikkusel distantsil järvele tiiru peale ajaga 45.14,9. Sergei Tšerepannikov kaotas talle 5,8 sekundiga. Kolmandana lõpetanud Priit Lehismetsa tulemuseks oli 45.43,2. Priit Ausi sõnul jooksis ta koos Tšerepannikovi ja Lehismetsaga 11 kilomeetrit tempoga 3.16 kilomeetri kohta, mis võimaldas meestel omavahel isegi juttu rääkida. “Enne starti olin dilemma ees, kas minna kohe jooksma tugeva tempoga 3.00 kilomeetri kohta ja minna nii kohe eest ära või mitte. Teadsin, et Sergei ja Priit jahivad sarja üldvõitu ja mina neid väga ei huvita,” rääkis Aus Jooksuportaalile. Ent talle pakkus suuremat põnevust mõte, jätta kõik siiski lõpu peale. “Samas mul jäi kripeldama Ööjooksul napp allajäämine lõpusirgel. Täna sain tugevat lõppu uuesti mees mehe vastu proovida,” lisas Aus. Tšerepannikov tõstis tempot viimasel kolmel kilomeetril metsatukas, kuid Aus otsustas spurtida lõpusirgel asfaldi peal, kus konkurendiga vahe sisse tegi.
 
Naistest võitis ümber Ülemiste järve jooksu ja kogu järvejooksude sarja Stamina Arcotransport jooksutiimi liige Evelin Talts, kes EMi maratoni pidi põetud viirusehaiguse tõttu katkestama. Taltsi võiduaeg täna 53.27,3. “Tulin proovima, et teada saada, kuidas seis on. Alustasin aeglaselt. Kaisa Kukk püsis mul järgi, kuid metsalõigul on mul jalg tugevam ja ta jäi maha,” kommenteeris Talts Jooksuportaalile. Päris 100 protsenti ta veel taastunud ei ole, sest tunneb väsimust ning pulss on natuke kõrge. Oma tänavuse esimese maratoni tahab Talts joosta 14. septembril Tallinnas. Teisena lõpetas Ülemiste järve jooksul Kaisa Kukk (Sparta) ajaga 53.41,6. Kolmanda koha sai Anu Teppo samuti Spartast 57.25,2-ga.
 
Ümber Ülemiste järve jooksu tulemused
Järvejooksude sarja koondtulemused
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST