U23 ja U20 Euroopa meistrivõistlused valiti aasta turismiteoks

Korraldajate foto

Neljapäeval, 30. septembril selgusid Tallinna lauluväljakul toimunud pidulikul Tallinna ettevõtlusauhindade galal selle aasta parim arendusprojekt, koostööprojekt, särav startija, turismitegu, töökohtade looja, tulevikulahendus ja ökouuendus ning anti välja auhinnad parimatele rakenduslikele teadustöödele. Kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistlused valiti Tallinna ettevõtlusauhindade jagamisel aasta turismiteoks.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul oli selleaastane ettevõtluskonkurss üks läbi aegade edukamaid. „Kuigi oleks võinud eeldada, et koroonapandeemiaga kaasnenud kriis ühiskonnas ja majanduses pidurdab ettevõtlust, on tegelikult läinud kõik vastupidi. Tallinnas on viimase aastaga väga palju ette võetud ja ära tehtud, mida tõestab ka konkursile laekunud kandidaatide rekordarv,” ütles Riisalu.

Avalduste rohkus tegi žürii töö ka äärmiselt raskeks, sest väga palju oli teenuseid, tooteid ja algatusi, mis väärivad abilinnapea hinnangul kõik esiletõstmist. „Auhinna viivad koju need ettevõtted, kelle projekt või algatus on silma paistnud innovaatilise lähenemise poolest või avaldanud olulist mõju Tallinna ettevõtluskeskkonna arengule,” lisas ta.

2021. aasta Tallinna ettevõtlusauhindade võitjad

Arendusprojekt 2021: Vanasadama kruiisiterminal ja katusepromenaad, arendaja AS Tallinna Sadam.

Koostööprojekt 2021: Intelligentse Transpordi Koostöövõrgustik – ITS Estonia OÜ, projekti eestvedaja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Särav startija 2021: Sixfold OÜ, tegevusala IT/logistika. 

Turismitegu 2021: U23 ja U20 Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus Tallinn 2021, projekti eestvedaja Eesti Kergejõustikuliit. 2021. aasta juulis toimusid Tallinnas kahed rahvusvahelised tiitlivõistlused kergejõustikus – U23 ja U20 Euroopa meistrivõistlused. Võistlused tõid kohale üle 3500 väliskülalise 48 riigist.

„Eesti Kergejõustikuliit koos partneritega sai väljakutsuva ülesande korraldada 2021. aasta suvehooaja Euroopa kaks suurimat kergejõustiku tiitlivõistlust – tänu sadade kaasatud inimeste abile võime projekti lugeda väga õnnestunuks ning oleme uhked kõikide meie kodustaadionil püstitatud rekordite eest. Hindamatu abi Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumi poolt andis võimaluse, et Euroopa noored ei jääks sel keerulisel ajal ilma võimalusest konkureerida medalitele ning realiseerida enda sportlikke eesmärke“

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi

Töökohtade looja 2021: Bolt Technology OÜ. 

Ökouuendus 2021: Projekt Panditops, teostaja OÜ Eesti Pandipakend.  

Tulevikulahendus 2021: Tehisintellektuaalne tarkvaralahendus R8 Digitaalne Operaator, teostaja R8 Technologies OÜ. 

Parim teadustöö TalTechis: Pulsilaine ja hingamiskõvera sensor, teadustöö juht PhD Mart Min.

Parim teadustöö Tallinna Ülikoolis: ALPA Kids mängude pedagoogiline analüüs, teadustöö juht Janika Leoste. 

Parim teadustöö Eesti Kunstiakadeemias: ELEMENTaarne bussipeatus, teadustöö autorid Sille Pihlak ja Siim Tuksam. 

Parim teadustöö Eesti rakenduskõrgkoolides: COVID-stop MANAGER, teadustöö autor Laura Keidong Tervishoiu Kõrgkoolist. 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST