U23 Euroopa meistrivõistluste IV päev

Tallinnas toimuval kergejõustiku U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõisltustel oli täna viimane võistluspäev. Lishanna Ilves lõpetas parima eestlasena EMi kuuendana. Eesti meeste teatejooksuvõistkonnad 4×100 m ja 4×400 m lõpetasid Euroopa meistrivõistlused vastavalt üheteistkümnendal ja kaheksateistkümnendal kohal.

Kaugushüppaja Lishanna Ilves saavutas pühapäeval U23 Euroopa meistrivõistlustel kaugushüppe finaalis kuuenda koha tulemusega 6.42. Juunis isikliku rekordi 6.66 peale viinud Ilves alustas pühapäevast finaali ebaõnnestunud hüppega, kuid seejärel teisel katsel sai kirjas 6.42, mis oli piisav, et teenida välja kolm lisakatset.

EM-il Mikk Jooritsa õpetussõnade järgi hüpanud sportlane alustas lisakatsetel tulemusega 6.31. Viiendal kui ka viimasel katsel eestlanna katse ebaõnnestus.

Võistluse parim oli ungarlanna Petra Farkas, kes püstitas tulemusega 6.73 U-23 hooaja tippmargi. Teise koha võitis sakslanna Merle Homeier tulemusega 6.69, esikolmikusse mahtus veel britt Lucy Hadaway, kes hüppas kahel korral 6.63. Kõigi kolme naise jaoks oli Tallinnas kirja saadud tulemus ka isiklik rekord.

Eesti 4 x 100 meeskond koosseisus Lukas Lessel, Henri Sai, Ken-Mark Minkovski, ja Robin Sapar läbisid staadioniringi ajaga 41.26 ja lõpetasid 11. ehk viimase kohaga. Meeste 4×100 m jooksu Euroopa meistriks finaalis kroonitakse Saksamaa kvartett ajaga 38.70.

Eesti 4 x 400 tiim koosseisus Karl-Oskar Pajus, Kaido Kossas, Märt Riso ja Jakob Keller lõpetasid jooksu ajaga 3:18.54 ja paraku samuti viimase, 18. kohaga. Meeste 4×400 meetri dramaatilise teatejooksu võitis Prantsusmaa kvartett ajaga 3:05.01.

Võistluste tulemused

Järelevaatamine

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.