U23 Euroopa meistrivõistluste IV päev

Foto: Adam Illingworth/EKJL

Tallinnas toimuval kergejõustiku U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõisltustel oli täna viimane võistluspäev. Lishanna Ilves lõpetas parima eestlasena EMi kuuendana. Eesti meeste teatejooksuvõistkonnad 4×100 m ja 4×400 m lõpetasid Euroopa meistrivõistlused vastavalt üheteistkümnendal ja kaheksateistkümnendal kohal.

Kaugushüppaja Lishanna Ilves saavutas pühapäeval U23 Euroopa meistrivõistlustel kaugushüppe finaalis kuuenda koha tulemusega 6.42. Juunis isikliku rekordi 6.66 peale viinud Ilves alustas pühapäevast finaali ebaõnnestunud hüppega, kuid seejärel teisel katsel sai kirjas 6.42, mis oli piisav, et teenida välja kolm lisakatset.

EM-il Mikk Jooritsa õpetussõnade järgi hüpanud sportlane alustas lisakatsetel tulemusega 6.31. Viiendal kui ka viimasel katsel eestlanna katse ebaõnnestus.

Võistluse parim oli ungarlanna Petra Farkas, kes püstitas tulemusega 6.73 U-23 hooaja tippmargi. Teise koha võitis sakslanna Merle Homeier tulemusega 6.69, esikolmikusse mahtus veel britt Lucy Hadaway, kes hüppas kahel korral 6.63. Kõigi kolme naise jaoks oli Tallinnas kirja saadud tulemus ka isiklik rekord.

Foto: Marko Mumm/EKJL

Eesti 4 x 100 meeskond koosseisus Lukas Lessel, Henri Sai, Ken-Mark Minkovski, ja Robin Sapar läbisid staadioniringi ajaga 41.26 ja lõpetasid 11. ehk viimase kohaga. Meeste 4×100 m jooksu Euroopa meistriks finaalis kroonitakse Saksamaa kvartett ajaga 38.70.

Foto: Marko Mumm/EKJL

Eesti 4 x 400 tiim koosseisus Karl-Oskar Pajus, Kaido Kossas, Märt Riso ja Jakob Keller lõpetasid jooksu ajaga 3:18.54 ja paraku samuti viimase, 18. kohaga. Meeste 4×400 meetri dramaatilise teatejooksu võitis Prantsusmaa kvartett ajaga 3:05.01.

Galeriid Kergejõustiku Facebooki lehel

Võistluste tulemused

Järelevaatamine

Võistlusprogramm ning piletiinfo on leitavad Tallinn 2021 kodulehelt: https://tallinn2021.ee/u23/ajakava/.

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST