U23 Euroopa meistrivõistluste III päev

Foto: Marko Mumm/EKJL

Neljapäeval algasid Tallinnas Kadrioru staadioni kergejõustiku U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus. Kolmandal võistluspäeval oli stardis kolm Maarjamaa sportlast – Lishanna Ilves, Eerik Haamer ja Andry Soo. Kokku jagati välja 17 medalikomplekti.

Kaugushüppaja Lishanna Ilves astus esimese eestlasena täna võistlustulle. Kvalifikatsioonis näitas Eestis Mikk Jooritsa näpunäidete järgi juhendav sporltane 6.31-ga kümnendat kohta ning pääses finaali. Kvalifikatsiooninorm oli 6.45, kuid avakatsel hüpatud 6.31 oli juba piisav. Teise katse jättis värske Eesti meister vahele ja kolmandal tulemust kirja ei saanud.

“Sooja tehes ei olnudki nii närv sees, aga kui jõudsime peaareenile ja läksin esimesele katsele, siis jalg ikka natuke tudises all,” kommenteeris Ilves ERR-ile. “Õnneks saingi kohe esimese katsega 6.31 kirja. Sealt oligi edasi kergem minna ja õnneks sellest piisas, et finaali saada.”

“Hooaeg on olnud juba päris pikk ja tunnen kerget väsimust, aga ma loodan, et homme on parem päev kui täna ja saab ka kaugemaid kaari näha kui 31,” loodab kaugushüppaja. “Pean üritama olla stabiilne. Mitte kohe hakata panema, vaid tegema nii nagu trennis. Siis peaks hästi tulema.”

U23 EMi finaalvõistlus toimub homme õhtul kell 16.20. Oodata võib väga tihedat heitlust. Kvalifikatsioonis mahtusid 12 sportlast 6.22-6.49 vahele. 

Foto: Adam Illingworth/EKJL

Eerik Haamer teenis Tallinnas U23 Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus meeste teivashüppes seitsmenda koha tulemusega 5.50.

Kaks kuud tagasi isikliku rekordi 5.61 peale viinud Haamer ületas esimesel katsel 5.20, 5.30 ja 5.40 ning teisel katsel ka 5.50. Kõrgus 5.60 eestlasele kolmel üritusel enam ei alistunud.

“Täitsin madalaima seatud eesmärgi. Teadsin, et olin täna võimeline medalit võitma. Võin jääda mõtlema, et medal oli lähedal, aga kasutan seda võimalusena õppida. Tean väga hästi, mida pean tegema”, sõnas Haamer peale võistlust.

“Füüsiliselt olin täna võimeline 5.70 hüppama. Päris kindlasti. Tunnen, et mentaalne pool vedas mind alt. Ütlesin juba varem, et ma pole veel täiesti profisportlane. Mind eristab see, et kui lähen rajale, siis mul vahepeal tekivad kahtlused oma soorituse osas. Seda ei tohiks juhtuda. Tean täpselt, mida pean tegema, et sellest lahti saada.”

Isiklikku rekordit 5.80 korranud prantslane Ethan Cormont tuli Euroopa meistriks, hõbemedal kuulub kreeklasele Emmanouil Karalisele (5.65) ja pronksmedal norralasele Sondre Guttormsenile (5.60).

Foto: Marko Mumm/EKJL

Teise eestlasena laupäeva õhtul võistlustules olnud Andry Soo teenis 5000 m jooksus tulemusega 15:51.89 29. koha. Jooksu võitis sakslane Mohamed Mohumed (13:38.69), hõbemedali teenis hispaanlane Aaron Las Heras (13:43.14) ja pronksmedal riputati kaela islandlasele Baldvin Magnussonile (13:45.00).

Galeriid Kergejõustiku Facebooki lehel

Võistluste tulemused

Järelevaatamine

Võistlusprogramm ning piletiinfo on leitavad Tallinn 2021 kodulehelt: https://tallinn2021.ee/u23/ajakava/.

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST