U23 Euroopa meistrivõistluste II päev

Neljapäeval algasid Tallinnas Kadrioru staadioni kergejõustiku U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus. Teisel võistluspäeval oli stardis üheksa Eesti sportlast. Suurvõistlusi saab jälgida staadionil ning tele- ja veebiülekande vahendusel ERRi ja Euroopa Kergejõustikuliidu kanalite kaudu.

Euroopa meistrivõistluste teisel päeval näitas eestlastest parimat tulemust kaugushüppaja Ken-Mark Minkovski, kes finaalvõistlusel hüppas 7.14 ja teenis Eesti koondisele seni parima 10. koha.

Neljapäeval peetud eelvõistlusel hüppas Andrei Nazarovi hoolealune kagust 7.37. Finaalvõistlusel oli see viimane tulemus, millega 8. parema hulka oleks pääsenud ja kolm lisakatset teeninud.

“Jalg andis eilsest hüppamisest veel tunda, ei saanud päris hästi tehnikat ja hoojooksu käima. Paraku jäi nii,” ütles Minkovski ERR-le.

Sügisel on Minkovskil plaanis asuda õppima Ameerikasse, Lõuna-Dakota ülikooli, kus juba tudeerib ja treenib koondisekaaslane Eerik Haamer.

Ken-Mark Minkovski jaoks ei ole kodune EM veel lõppenud. Pühapäeval tuleb Minkovski starti 4×100 meetri teatejooksus, kus lisaks temale kuuluvad meeskonda Henri Sai, Lukas Lessel ja Robin Sapar.

Kõrgushüppaja Hendrik Lillemets jäi esimesena finaalist eemale ja teenis 13. koha.

Karl Lumi näpunäiete järgi treeniv Lillemets ületas kindlalt algkõrguse 2.02 ja ka kõrguse 2.07. Järgmisena latile seatud 2.11, mis tähistab Lillemetsa hooaja marki, alistus samuti esimesel katsel. Paraku ei õnnestunud aga kõrgust 2.15 enam ületada, mis oleks saarlase finaali viinud. Lillemetsa isiklikuks rekordiks on 2019. aastal hüpatud 2.13.

“Kuni 2.11-ni olid hüpped väga ilusad, pärast seda tekkis arvamus, et finaalikoht on käes ja läksin veidi rütmist välja. 2.15 peal oli väga raske rütmi tagasi saada ja selle nahka see läks. Kahju,” tõdes Lillemets intervjuus ERR-ile.

2.15 oleks tähistanud ka noormehe isiklikku rekordit. “Loodan küll, et isiklik rekord paraneb, vorm on hea. Nüüd ei ole aga kuu aega võistlusi, et vormi realiseerida. Eks ma trennis katsetan, kui kõrgele jõuab,” sõnas kõrgushüppaja.

Katre Sofia Palm lõpetas naiste seitsmevõistluse 14. kohaga. Palm kogus 5174 punkti ja kaotas Eesti meistrivõistlustel püstitatud rekordile -212 punktiga.

“Ma kindlasti olen pettunud, aga kui me arvestame, et ma eelmise mitmevõistluse lõpetasin 11 päeva tagasi, kus ma tegin oma isikliku rekordi, siis ma arvan, et oli päris okei. Ma olin väga väsinud, aga andsin endast parima. Olen väga tänulik, et sain siin võistelda,” ütles Sven Andresoo õpilane ERR-le

Palmi seeria: 5174 punkti (14.19 – 1.66 – 11.56 – 25.56 – 5.62 – 31.60 – 2:28.94).

Teivashüppaja Marleen Mülla piirdus kodusel EM-il eelvõistlusega. Eesti noorsooklassi meistrivõistlustel oma rekordi 4.30 peale viinud Mülla tulemuseks EM-i kvalifikatsioonis jäi 4.05.

“Eks see näitabki kõige paremini, et päevad ei ole vennad. Rakveres kui hüppasin 4.30, siis tegelikult tingimused olid üsnagi halvad. Tuul oli praktiliselt mingi hetk täiesti sein vastu, päike lagipähe. Kui täna võrdluseks tuua, olid täiesti ideaalsed tingimused. Ei olnud päikest, tuul kerge, natuke keerutas küljelt. Aga tegelikult olid ideaalsed tingimused,” ütles Rakvere neiu ERR-le

Müllat lahutab Reena Kollile kuuluvast Eesti rekordist kuus sentimeetrit. Eesti rekordit proovib ta võimalusel sel suvel veel rünnata. “Seda on väga keeruline hüpata, kuigi Rakveres see esimene katse 4.37 peal oli väga-väga lähedal, aga eks seda näitab nüüd aeg, mis võistlused on üldse ees ootamas. Praegu teame ainult, et Balti matš on ees. Võib-olla otsime siit naaberriikidest endale võistluseid. Eestis tekib praegu võistluspaus. Ma tahaksin siiski väga loota Eesti rekordit,” ütles Mülla.

Odaviskaja Kunnar Erich Viisel piirdus eelvõistlustel 65.80-ga, mis tähendas Toomas Suurväli õpilasele 21. kohta. Ainsana viskas kvalifikatsioonis üle 80 meetri joone soomlane Topias Laine – 80.67.

Keskmaajooksja Karel-Sander Kljuzin jooksis 800 m välja aja 1:53.87 ja lõpetas EM-i debüüdil 24. kohaga.

Martin Täht lõpetas Tallinnas toimuvad U23 Euroopa meistrivõistlused poolfinaaliga, kus paraku finišisse ei jõudnud.

Eeljooksus näitas Liivi Eeriku õpilane aega 14.36, antud sooritusega pääses tõkkesprinter 23. kohaga edasi poolfinaali. Teises poolfinaalis startinud Tähe jooks aga takerdus, kui ta komistas teisel tõkkel. Koduselt EM-ilt noormehele 22. koha jagamine.

110 m tõkkesprintide eeljooksus osales ka teinegi eestlane – Kenro Tohter. Liivi Eeriku hoolealune jooksis 14.57 ning sai oma eeljooksus kuuenda koha.

Odaviskaja Gedly Tugi lõpetab koduse EM-i 21. kohaga. Septembris 20. sünni­päeva tähistav sportlane on varem pronksi noppinud nii U18 kui ka U20 EM-ilt, täna piirdus Mikk Mihkel Arro hoolealune 47.78 ja 21. kohaga.

Võistluste tulemused

Järelevaatamine

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.