U23 Euroopa meistrivõistluste avapäev

Neljapäeval, 8 juulil algasid Tallinnas Kadrioru staadioni kergejõustiku U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. Võistlustules oli üksteist Maarjamaa sportlast. Avapäeval segas võistlemist ka halb ilm, mille tõttu võistlused mõneks ajaks peatati.

Adam Illingworth/EKJL

Esimese eestlasena oli stardis kõrgushüppaja Lilian Turban. Talvisel Toruni EMil esimese tõsise suurvõistluse karastuse saanud 19-aastase sportlane jäi Kadriorus napilt finaali ukse taha. Lõppvõistluse norm 1.89 oli kõrge ja seda tarvis ei läinudki, piisas vaid 1.78 ületamisest. Sellega sai Turban hakkama. Paraku alistusid kaks eelnevat kõrgust kolmandal katsel, mistõttu oli eestlanna üks kahest õnnetust, kes jäi selle tulemusega finaali ukse taha.

Marko Mumm/EKJL

Karl-Oskar Pajus lõpetas oma eeljooksu seitsmendana läbides staadioniringi 49.19-ga. Kokkuvõttes teenis Kädy Tänav(Tänaku) hoolealune33 sportlase seas 31. koha.

Karoli Käärt jooksis 100 meetri eeljooksus 11.82 ja jäi aegade võrdluses esimesena poolfinaalist välja. Kokkuvõttes eestlannale 24. koht.

Meeste 100 meetris piirdus Henri Sai eeljooksuga. Aeg 10.49 tõi pärnakale 12. koha. Ajaga sai viimasena finaali sakslane Yannick Wolf (10.34), kuigi kohaga viis edasi ka aeg 10.45. Täna pidanuks teise sprinterina Henri Saia kõrval 100 m stardis olema ka Karl Erik Nazarov. Kahjuks tegi Eesti hetke kiireim sprinter endale treeningul liiga ning tuli võtta raske otsus võistlusest loobuda.

Naiste kolmikhüppes tuli Eliise Anijalg tulemusega 12.94 20. kohale ega pääsenud lõppvõistlusele. Kersti viru hoolealuse seeria oli 12.94; 12.50; 12.62.

Kevin Sakson lõpetas kettaheites tulemusega 53.44 ja sai 18. koha. Edasipääs jäi käeulatusse, piisanuks tulemusest 54.59. Kevadel viis USA-s õppiv 21-aastane atleet oma margi 57.06-ni, mullusega võrreldes on seda neli meetrit enam.

Eerik Haamer ületas meeste teivashüppe kvalifikatsioonis 5.35, millest piisas lõppvõistlusele jõudmiseks. B-grupis hüpanud Haamer ületas esimesel katsel kõik kõrgused: 5.05, 5.20 ja 5.35.

Naiste vasaraheites sai Annika Emily Kelly 54.15-ga 21 sportlase konkurentsis 20. koha. Seeria oli X; 53.29; 54.15.

Naiste seitsmevõistluses on Katre Sofia Palm esimese päeva järel 3226 punktiga 17. kohal. Ta jooksis 100 meetrit tõkkeid 14.19, hüppas kõrgust 1.66, tõukas kuuli 11.56 ja jooksis 200 meetrit 25.56-ga.

Meeste 400 m tõkkejooksus püstitas Lukas Lessel isikliku rekordi 51.88 ning sai sellega 20. koha.

Võistluste tulemused

Järelevaatamine

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.