U23 EM-ile sõidab 11-liikmeline Eesti koondis

Sellel nädalal, 13.-16. juulil toimuvad Soomes Espoos U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindab nendel võistlustel 11 sportlast.

Teivashüppes läheb kõrget kohta püüdma Marleen Mülla, kes on sel hooajal Eesti rekordi viinud 4.55-ni. Osalejate isiklike rekordite võrdluses jagab Mülla esikohta. Meeste teivashüppes asub võistlustulle Eerik Haamer, kelle tänavuse hooaja parim tulemus on Poolas võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel hüpatud 5.30.

Odaviskes uuele tasemele jõudnud Gedly Tugi on sel hooajal kolmel võistlusel ületanud 60 meetri piiri ning on osalejate nimekirjas üks neljast sportlasest, kelle isiklik rekord on parem kui 60 meetrit.

Naiste seitsmevõistluses on stardis kuu aega tagasi USA üliõpilasmeistriks kroonitud Pippi Lotta Enok, kelle isiklik rekord on 6165 punkti. Peale seitsmevõistlust on Enokil plaanis osaleda ka kaugushüppes.

Kõrgushüppes saame kaasa elada Lilian Turbanile, kes on sel aastal ületanud kõrguse 1.87.

Sel hooajal kiireid aegu näidanud Ann Marii Kivikas on stardis nii 100 m kui 200 m sprindidistantsidel. Meeste 200 m jooksus tuleb starti Robin Sapar.

Meeste kümnevõistluses asub võistlustulle Rasmus Roosleht ning 110 m tõkkesprindis saame kaasa elada Kenro Tohterile.

Naiste kolmikhüppes teeb kaasa Eliise Anijalg ja vasaraheites esindab Eestit Annika Emily Kelly.

OSALEJATE NIMEKIRI

AJAKAVA

Võistluste tulemusi saab jälgida Euroopa Kergejõustikuliidu kodulehel.
(NB! Tulemuste nägemiseks on vaja kasutaja teha.)

Võistluste otseülekannet näeb All Athletics lehel.

U23 vanuseklassi sportlasi toetab Utilitas. U23 EM-il osalevatest sportlastest kuuluvad Utilitas järelkasvutiimi Marleen Mülla, Eerik Haamer, Ann Marii Kivikas, Rasmus Roosleht ja Pippi Lotta Enok.