U23 EM-blogi: Grete Šadeiko – spordist, elust USA-s, üllatusest ja kodusest EM-ist

Delfi ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös valmiv U23 EM-blogi siirdub seekord Atlandi ookeani taha Floridasse, kus lisaks soojale ilmale võib leida ka 21-aastase mitmevõistleja Grete Šadeiko.

Uurisime 2010. aasta juunioride MM-i neljandalt seitsmevõistlejalt Skype’i teel nii spordi kui välismaal elamise kohta laiemalt, sest siinses meedias pole temast pärast kahe ja poole aasta eest USA-sse siirdumist pikemalt kirjutatud. 

Ülikoolist

Grete õpib Tallahassee’s Florida State Universitys kolmandat aastat, erialaks rahvusvahelised suhted. “Tallahassee (180 000 elanikku) on täielik ülikoolilinn ja suvel on siin seetõttu hästi vähe inimesi. Kõige lähem suurlinn on Tallahassee’ile Orlando (413 km). Esimesed kaks aastat õppisime siin üldaineid ning alles sel sügisel tuli teha eriala valik. Alguses mõtlesin psühholoogia peale, aga siis tekkis kahtlus, et mida sellega hiljem Eestis peale oleks hakata? Valisin seega lõpuks rahvusvahelised suhted, kus paistab väljundeid rohkem olevat. Lõpetan ülikooli järgmisel kevadel.”

LOE EDASI DELFIST

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST