U20 Euroopa meistrivõistluste III päev

Kadrioru staadionil toimuvatel kergejõustik U20 Euroopa meistrivõistluste kolmandal päeval oli võistlustules 11 Maarjamaa sportlast.

Vägeva etteaste tegi kolmikhüppaja Viktor Morozov, kes püstitas tulemusega 15.46 isikliku rekordi ning pääses sellega pühapäevasesse finaali. Morozov saavutas enda isikliku rekordi kohe esimesel katsel, kuid ei suutnud järgnevatel hoojooksuga hästi pakku tabada ning tulemust ei parandanud. Siiski oli 15.46 piisav, et ta üldarvestuses kuuendana pühapäevasele lõppvõistlusele viia.

Parima tulemuse sai laupäeval kirja rootslane Gabriel Wallmark, kes hüppas 16.01. Teisena pääses lõppvõistlusele prantslane Simon Gore tulemusega 15.80, talle järgnes kaasmaalane Graig Briquet, kes hüppas 15.72.

Meeste kolmikhüppe lõppvõistlus toimub pühapäeval kell 15.55 ning on nähtav ERR-i spordiportaalist ja ETV kanalilt.

Anna Panenko ja Liisa-Maria Lusti võistlesid naiste kaugushüppes

Naiste kaugushüppe kvalifikatsioonis püstitas Eesti koondise pesamuna, 15-aastane Anna Panenko esimesel katsel isikliku rekordi 6.21. Liisa-Maria Lusti sai kirja 5.74. Teisel katsel hüppas Lusti oma hooaja tippmargi 6.08. Panenko jõudis kaheksandana lõppvõistlusele, Lusti lõpetas etteaste 14. kohaga.

Tony Ats Tamm lõpetas avapäeva kümnevõistluses 14. kohal. Roosleht katkestas

Kümnevõistluses hoiab Tony Ats Tamm viie ala järel 3619 punktiga 14. kohta. Rasmus Rooslehe võistluse rikkus null kaugushüppes. Võistlust juhib 4341 silmaga belglane Jente Hauttekeete.

Berit Saar jõudis kuulitõukes finaali, Katre Marit Liiv

Berit Saar saavutas kuulitõuke eelvõistlusel isikliku rekordi tulemusega 14.30 ja teenis koha finaalis. Saar isiklikule rekordile jätku ei leidnud ning piirdus finaalis 12. kohaga. Saar alustas finaali tulemusega 12.09 ning parandas selle järgmisel katsel 13.41 peale. Viimast katset eestlannal kirja ei läinud ja nii lõppeski Saare finaal 12. kohaga.

Kergejõustiku U20 Euroopa meistrivõistluste naiste kuulitõuke parim oli türklanna Pinar Akyol, kes saavutas tulemuse 16.80. Teiseks tuli hollandlanna Alida Van Daalen tulemusega 16.56 ja poodiumile mahtus veel sakslanna Nina Chioma Ndubuisi tulemusega 15.35.

17-aastase Berit Saare jaoks tähistas eelvõistlusel saavutatud tulemus uut isiklikku rekordit. Varasem rekord Ants Kiisa hoolealusel oli 13.92.

Lisaks Saarele võistles kuulitõukes ka Gertu Küttmann, kes tõukas kuuli 13.99 ja lõpetas koduse EM-i 15 kohaga.

Odaviske eelvõistlusel osales Katre Marit Liiv, tema seeria täna oli 40.16, 42.83 ja 43.28.

Djatšukilt ja Remmelgalt uued isiklikud rekordid

Alles 16-aastane noor käija Artur Djatšuk saavutas 10 000 meetri käimises ajaga 48:20.62 EM-il 27. koha.

Meeste 10 000 meetri käimise võitis hispaanlane Paul McGrath ajaga 42:32.19, hõbeda sai türklane Mert Kahraman (42:37.83) ja pronksi venelane Dmitri Gramatškov (42:39.25).

Meeste kettaheite kvalifikatsioonis võistelnud Remmelgas püstitas kohe avakatsel isikliku rekordi 51.36. Sellega teenis Remmelgas kodusel EM-il 19. koha. Viimasena viis finaali tulemus 54.86.

Kronbergs lõpetab Euroopa meistrivõistlused 14. kohal

Reedel isikliku rekordi püstitanud ja 800 m jooksus poolfinaali jõudnud Uku Renek Kronbergs finišeeris laupäevases jooksus ajaga 1:54.80. Kronbergs püstitas reedel 800 m jooksus võimsa isikliku rekordi, kui ületas lõpujoone ajaga 1:50.91.

Poolfinaalide kiireima aja jooksus norralane Ole Jakob Solbu, kes lõpetas ajaga 1:48.30. Teiseks jäi britt Daniel Howells ajaga 1:48.47 ning kolmandana pääses finaali poolakas Kacper Lewalski ajaga 1:48.48. Sakslane Adrian Engstler diskvalifitseeriti, sest häiris starti.

4×400 meetri noormeeste teatekvartett finaali ei murdnud

Eesti 4 x 400 m teatenelik jäi teises eeljooksus viimaseks ajaga 3:19.24. Teatenelikusse kuulusid Kaspar Grauen, Andreas Laksberg, Hanno Tamm ja Mait Filipozzi. Kvartett lõpetas EM-i 14. kohaga.

Võistluste tulemused

Järelevaatamine

2021. aasta kergejõustiku U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB Eesti, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.