U20 Euroopa meistrivõistluste II päev

Neljapäeval algasid Tallinnas Kadrioru staadioni kergejõustiku U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus. Teisel võistluspäeval oli stardis kümme Eesti sportlast. Päeva särvaima tulemuse eestlastest tegi Uku Renek Kronbergs, kes jooksis U18 Eesti noorterekordi 800m distantsil. Pippi Lotta Enok lõpetas seitsmevõistluse viiendana.

Eesti mitmevõistleja Pippi Lotta Enok teenis Tallinnas toimuvatel kergejõustiku juunioride Euroopa meistrivõistlustel seitsmevõistluses isikliku rekordi 5634 punktiga viienda koha. Enok jooksis 100 meetrit tõkkeid 14.61-ga, hüppas kõrgust 1.75, tõukas kuuli 10.65, jooksis 200 meetrit 24.75-ga, hüppas kaugust 6.00, viskas oda 41.22 ja jooksis 800 meetrit 2:21.66-ga.

Omaealiste Euroopa meistriks krooniti soomlanna Saga Vanninen, kes kogus U20 vanuseklassi maailma hooaja tippmarki tähistavad 6271 punkti. Teiseks tuli hollandlanna Sofie Dokter (5878) ja kolmandaks sakslanna Marie Dehning (5778). Enokit edestas ka teine sakslanna Serina Riedel (5730).

Keskmaa distansidel jooksid Anete Randma ja Uku Renek Kronbergs

Meeste 800 meetri eeljooksus serveeris ilusa üllatuse Uku Renek Kronbergs, kes jõudis poolfinaali. 16-aastane sportlane parandas isiklikku rekordit koguni viie sekundiga ja läbis kaks staadioniringi ajaga 1:50.91. Kronbergs püstitas ühtlasi sellega ka Eesti alla 18aastaste rekordi.

Naiste 1500 meetri jooksus läbis Anete Randmaa eelvõistlusel distantsi ajaga 4:46.00, mis andis talle EM-il 24. koha. Parima tulemuse sai kirja Norra esindaja Sara Busic, kes finišeeris ajaga 4:21.15.

Reedel olid võistlustules kaks tõkkesprinterit Millend ja Vahter

Anna Maria Millend jooksis naiste 100 meetri tõkkejooksu viiendas eeljooksus aja 14.04 ja lõpetas oma jooksu kuuendana. See aeg andis talle eeljooksude aegade võrdluses 24. koha. Finaali viis viimasena aeg 14.05, mille sloveenia tõkkesprinter jooksis kolmandas eeljooksus, kui lõpetas neljandana. Kõikidest eeljooksust pääses kindlat edasi poolfinaali neli esimest ja neile veel lisaks neli ka aegadega.

110 meetri tõkkejooksus osalenud Romet Vahter lõpetas oma jooksu seitsmendana ajaga 14.70. Kokkuvõttes teenis Vahter Euroopa meistrivõistlustel 32. koha. Poolfinaali oleks viimasena viinud aeg 14.16. Parima tulemusega jõudis poolfinaali Prantsusmaa tulevikulootus Sasha Zhoya, kelle aeg oli 13.52.

Neidude kõrgushüppes oli Eesti esindatud kahe hüppajaga

Pihela alustas kõrguselt 1.70 ja ületas kindlalt ka kaks järgmist kõrgust. Kõrguse 1.81 ületas Pihela teisel katse. Kõrguse 1.84 ületas Pihela taas avakatsel ja see kindlustas talle juba ka koha finaalvõistlusel.

Teise Eesti kõrgushüppajana võistles Karmen Bruus. Tema ületas eelvõistlusel kõrguse 1.74 ja lõpetas kodused Euroopa meistrivõistlused 22. kohaga.

Eesti sprinterid 200 meetri eeljooksudest edasi poolfinaali murda.

Naiste 200 meetris lõpetas Ann Marii Kivikas omas jooksus kuuendana oma hooaja tippmargiga 24.34. Kohaga edasi saamiseks tulnuks olla 67 sajandikku nobedam. Kokkuvõttes sai ta Romet Mihkelsi hoolealune 27 sportlase konkurentsis 20. koha.

Meeste 200 meetris sai Oliver Kruuspan 22.25-ga 22. koha. Poolfinaali viis viimasena aeg 21.62.

400 m tõkkejooksus esindasid Eestit Mait Filipozzi ja Hege-Lee Pielberg

Meeste 400 meetri tõkkejooksus läbis Mait Filipozzi distantsi isikliku rekordiga 54.48 ja sai Euroopa meistrivõistlustel 15. koha. Naiste samal alal püstitas Hege-Lee Pielberg samuti isikliku tippmargi 62.72, mis andis talle 25. koha.

Gertu Küttmann heitis üle 53 meetri

Naiste vasaraheite kvalifikatsioonis piirdus Gertu Küttmann tulemusega 53.08 ja lõpetas etteaste 30. kohaga. Eelvõistlusel näitas pikimat vasarakaart soomlanna Silja Kosonen, kelle tulemus oli 68.75.

Võistluste tulemused

2021. aasta kergejõustiku U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB Eesti, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.