U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvistel meistrivõistlustel sündis kaks U18 Eesti rekordit

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppenud U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus sündis kaks U18 Eesti rekordit.

Võistluste üheks põnevamaks alaks kujunes neidude kõrgushüpe, kus U18 meistritiitli võitis vanuseklassi siserekordiga 1.87 Karmen Bruus (Tartu SS Kalev), millega jagab ta U18 maailma hooaja edetabelis 1.-2. kohta. Teise koha saavutanud Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev) tulemuseks oli samuti kõrgeklassiline 1.85, mis tõstab ta U18 maailma hooaja edetabelis 4. kohale. Teise rekordi autoriks on Viola Hambidge (SK Altius), kelle 800m tulemus 2.14.53 tähistab selle ala uut siserekordit. Eelmine rekord kuulus Elis-Helen Starkopfi nimele, rekordnumbrid olid 2.15.76.

Mitmed sportlased särasid rohkem kui ühe meistritiitliga.

U23 vanuseklassi parimad:

Naiste arvestuses tegi Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) kaasa neljal üksikalal ja viib koju kolm meistritiitlit. 60 m jooksus võitis ta ajaga 7.74, 60m tõkkejooksu ajaga 8.93, kolmikhüppe tulemusega 12.69 ja teise koha saavutas kaugushüppes tulemusega 5.80. Kaks meistritiitlit võitis Ann Marii Kivikas (Pärnu Altius SK), kaugushüppes tõi võidu tulemus 5.85 ja 200 m jooksus aeg 25.26.

Kahel alal võidutses ka Liis Grete Atonen (TÜ ASK), saavutades 400m esikoha ajaga 1.00.53 ja 800m jäi võidutulemuseks 2.21.36

Meestest oli kõige produktiivsem mitmevõistleja Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK), kes tegi kaasa viiel üksikalal ja viis koju esikohad kuulitõukes (7,26kg) tulemusega 16.31 ning teivashüppes  tulemusega 4.40. 60m tõkkejooksus (aeg 8.54) ning kõrgushüppes (tulemus 1.93) sai tasuks hõbemedalid, kuid kaugushüppes tuli tal leppida neljanda kohaga. Teise mitmevõistlejana tuntud Romet Vahter’i (KJK Saare) saagiks said esikohad kaugushüppes tulemusega 6.91, 60m tõkkejooksus ajaga 8.39 ja 400m saavutas ta kolmanda koha.

Sprindi distantsidel võitlesid välja esikohad Ats Kivimets (Audentese SK) 60m jooksus ajaga 6.87 ja Robin Sapar (Rakvere KJK Vike) 200m ajaga 21.98.

Favoriidina võistlustulle asunud Markus Anvelt (KSK Alem) võitis kõrgushüppe tulemusega 2.05.

U20 vanuseklassi parimad:

2021. aasta tiitlivõistluste medaliomanikud, Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend, kes mõlemad esindavad Audentese Spordiklubi, näitasid kõrgest klassist tulemusi oma põhialadel. Pihela võitis kõrgushüppe tulemusega 1.88 ja Anna Maria Millend 60m tõkkejooksu ajaga 8.49. Millend saavutas lisaks veel teise koha 200m jooksus ajaga 25.27.

Sprindialadel jäi võitmatuks Grette-Ly Mäesalu (TÜ/ASK), saavutades esikoha nii 60m ajaga 7.77, kui ka 200m, kus tulemuseks oli 25.01.

Neidude kaugushüppes ei olnud vastast Liisa Maria Lustile (Audentese SK), kes võitis tulemusega 6.15. Meeste samal alal saavutas esikoha mitmevõistleja Andreas Hantson (VAK Staier) tulemusega 6.86, lisaks tõi talle võidu 2.05 ületamine kõrgushüppes ning teivashüppes jäi ta jagama kolmandat kohta.

Neidude U20 vanuseklassi kuulitõukes väljus põnevast duellist võitjana Kelly Heinpõld (KJS Sakala) tulemusega 13.64 ja Berit Saare (KJK Vike) kuulikaar 13.00 andis talle teise koha.

U20 Euroopa meistrivõistluste pronksmedalimees Viktor Morozov (KJK Atleetika) võitis esikoha enda põhialal, kolmikhüppes, tulemusega 15.11. Kaugushüppes tõi tulemus 6.82 talle teise koha.

800 m meistritiitli võitis Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ajaga 1.58.54. Oliver Kruuspanile (Audentese SK) tõi tõkkejooksus aeg 7.98 kindla esikoha.

U18 vanuseklassi parimad

Kõrgetasemelise kõrgushüppe võitis Karmen Bruus (Tartu SS Kalev) tulemusega 1.87 (uus U18 Eesti siserekord), mis ei jäänud tema ainukeseks medaliks. Tulemus 5.96 kaugushüppes andis Bruusile teise koha. Kõrgushüppes andis 1.85 ületamine Valeria Smirnovale (Tallinna SS Kalev) 2. koha.

Viola Hambidge (SK Altius) võitis uue U18 Eesti siserekordiga (2.14,53) 800m jooksu ning teise kulla võitis ta 1500m jooksus tulemusega 5.04,00.

Kahekordseks Eesti meistriks tuli Anna Panenko (KJK Atleetika), võites kaugushüppe tulemusega 6.22 ning kolmikhüppe 12.96.

Värske noorte mitmevõistluse Eesti meister Harry Richard Jääger (SK Elite Sport) lõpetab üksikalade meistrivõistlused suurepärase saagiga: esikohad 60 m tõkkejooksus ajaga 8.13, kõrgushüppes 2.01 ja teivashüppes 4.50, 400 m joostud aeg 53.28 andis talle teise koha ja kaugushüppe tulemus 6.30 kolmanda koha.

Lisaks tegid väljaspool arvestust kaasa mitmed Eesti tipud, kes näitasid väga häid tulemusi.

60 meetri jooksu Eesti rekordimees Karl Erik Nazarov parandas Lasnamäe kergejõustikuhallis hooaja tippmarki, mis kirjutatakse numbritega 6.64. Alles mõned nädalad tagasi 300m Eesti siserekordit parandanud Marielle Kleemeier ohustas tõsiselt naiste 400 meetri siserekordit, joostes välja tulemuse 53.57. Sellega tõusis Kleemeier Eesti kõigi aegade edetabelis teiseks ning Maris Mägile kuuluvast Eesti siserekordist jäi lahutama vaid 0,59 sekundit.