U18 ja U20 vanuseklasside Balti meistrid selgitatakse Ogres

Foto: Marko Mumm/EKJL

Homme ja ülehomme toimuvad Lätis, Ogres U18 ja U20 vanuseklasside Balti võistkondlikud meistrivõistlused. Eestit esindab kahe vanuseklassi peale 100-liikmeline koondis. Balti meistrid selgitatakse 19 alal, nii noormeeste kui neidude arvestuses.

Nimekamatest koondislastest asuvad Lätimaal võistlustulle kodusel Euroopa meistrivõistlustel pronksmedalid võitnud Elisabeth Pihela ja Viktor Morozov.

U18 koondis

U18 vanuseklassi stardinimekirjadest leiame sprinterid Anna Maria Millendi ja Mia Lisett Meringo, noormeeste hulgas teeb mitmel distantsil kaasa Romet Kivi. Uku-Renek Kronbergs, kes U20 EMil püstitas Eesti U18 vanuseklassi noorterekordi 800m jooksus, teeb lisaks peaalale kaasa ka 400m sprindis.

Tõuke- ja heitealadel tulevad koondist esinumbritest esindama Berit Saar, Eileen Pärdu, Andri Matrov, Manfred Männamaa ja Alar Reiljan. Keskmaajooksudes näeme kahel ala kaasa tegemas Risto Pernitsat ja Triin Eralat.

Kolmikhüppesektorist leiame Tallinnas peetud U20 EMi finalistid Anna Panenko ning Viktor Morozovi nimed, Panenkot näeme ka kaugushüppes. Kõrgushüppes asuvad koondisele kõrgeid punkte tooma Elisabeth Pihela, Liisa-Maria Lusti ning noormeeste hulgas Andreas Hantson ja Harry Richard Jääger.

U20 koondis

Balti meistrivõistluste U20 vanuseklassis teevad nimekamatest sprinteritest kaasa Ann Marii Kivikas, Ats Kivimets ja Oliver Kruuspan.

Kolmel alal on asub Lätimaal võistlustulle Laura Lokotar ja Rasmus Roosleht. Värske U20 vanuseklassi seitsmevõistluse Eesti meister tuleb starti 110 m tõkkejooksus ning kõrgus- ja kaugushüppes. Roosleht hüppab teivast, tõukab kuuli ning kolmanda alana heidab ketast.

Albert Beilinson ja Markus Anvelt asuvad kõrgeid punkte noormeeste kõrgushüppes koondisele tooma. Keskmaajooksjatest panevad kahel alal jala joonele Anete Randma ja Jürgen Joonas. Tugevamadest tõuke- ja heitealade tegijatest on Eestit esindamas Kelly Heinpõld, Gertu Küttmann, Oskar Filip Tammik ja Hannes Remmelgas. Romet Vahter teeb kaasa 110 m tõkkejooksus ja kaugushüppes.

Möödunud aastal Pärnus toimunud Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis mõlemas vanuseklassis Eesti noortekoondis.

Vaata Eesti koondise täielikku koosseisu!

U18 ja U20 vanuseklasside sportlased selgitavad Baltimaade parimad välja järgmistel aladel: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m ja 3000 m; 100 m/110 m ning 400 m tõkkejooksus; 2000 m takistusjooks; kaugus-, kolmik-, kõrgus-, ja teivashüppes; kuulitõukes, vasaraheites, odaviskes ja kettaheites ning 4×100 ja 4×400 m segateatejooksus.

Võistluse AJAKAVA

Tulemusi näeb Läti Kergejõustikuliidu KODULEHELT

Transpordi, majutuse ja muu infoga saab tutvuda SIIN

Mõlemad võistluspäevad on otsepildis nähtavad Kergejõustiku Facebooki lehe vahendusel.

U18 koondise juht: Heiko Väät – tel: 516 7125,  Heiko.Vaat@audentes.ee
U20 koondise juht: Romet Mihkels – tel: 56625246, romet.mihkels@mail.ee 
EKJL COVIDI asjaajaja: Merlyn Lipp – tel. 58414516, merlyn@ekjl.ee
Koondise füsiod: Liisi Sakala ja Annabel Kutman
Koondise treenerid: Erik Horn, Ille Kukk, Eva Kuningas, Ants Kiisa, Mairo Tänav Tänak, Mihkel Lembit, Veiko Valang, Anneli Taul, Maile Mangusson, Tiit Aru, Viljo Grauding, Andres Laide, Viktor Predbannikov, Aleksandr Vhorõhh, Jevgeni Terentjev, Marika Manglus, Sven Adresoo

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST