U18 Euroopa meistrivõistlustel püstitati mitu Eesti noorterekordit

Eile lõppesid Jeruusalemmas neli päeva kestnud U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. 23-liikmelise Eesti koondise parimaks tulemuseks jäi poiste Väike-Rootsi teatejooksu viies koht.

Eesti poiste teatenelik pani võistlustele ilusa punkti uuendades Väike-Rootsi teatejooksu (100+200+300+400 m) finaalis U18 ja U20 vanuseklassi Eesti rekordit. Ajaga 1:56.74 saavutati viies koht ning sellega parandasid nad päev varem eeljooksus püstitatud rekordit ligi kahe sekundiga (1:58.68). Võistkonda kuulusid Raiko Kahr, Romet Kivi, Andreas Kase ja Robert Kompus.

Tüdrukutel õnnestus teatejooksu eeljooksus püstitada U18, U20 ja U23 vanuseklassi Eesti rekord ajaga 2:11.51. Selle tulemusega saavutasid nad üheksanda koha ning finaalist jäi lahutama kõigest 15 sajandikku. Võistkond jooksis koosseisus: Anette Pets, Hege-Lee Pielberg, Viola Hambidge ja Mirtel Klaar.

Tüdrukute seitsmevõistluses püstitasid nii Viola Hambidge kui Mirtel Klaar uued isiklikud rekordid. Viola Hambidge kogus 5472 punkti, mis andis talle kokkuvõttes kuuenda koha. Viimasel alal 800 m jooksus võttis Viola konkurentide ees suure eduga alavõidu (2:14.68). Mirtel Klaar kogus seitsme alaga 5155 punkti ning sai 10. koha.

Poiste kümnevõistluses püstitas Harry Richard Jääger uue isikliku rekordi 7344 punkti ning saavutas kuuenda koha. Alavõidud võttis Harry kõrgushüppes (2.08) ja 1500 m jooksus (4:29.04). Aivar Ellam kahjuks võistlust ei lõpetanud, kuna ei saanud kaugushüppes tulemust kirja.

Karmen Bruus pääses kõrgushüppe finaali ületades kvalifikatsioonis kõrguse 1.77. Finaalis sai Karmen peale pikka ooteaega küll üle algkõrgusest 1.75, kuid kaduma läinud sammumärgi tõttu hoojooksu enam klappima ei saanud ning järgmine kõrgus jäi seetõttu alistamata. Kokkuvõttes jäi ta jagama seitsmendat kohta.

Manfred Männamaa jõudis finaali nii kettaheites kui vasaraheites. Kettaheite kvalifikatsioonis püstitas ta uue isikliku rekordi (55.06). Finaalis õnnestus rekordit veelgi parandada (55.72) ning see tulemus andis kokkuvõttes seitsmenda koha. Vasaraheite kvalifikatsioonist sai Manfred edasi tulemusega 63.48, kuid finaalis kahjuks kolme katsega tulemust kirja ei õnnestunud saada.

Miia Tillmann sai teivashüppe kvalifikatsioonist edasi tulemusega 3.80 ning finaalis sai ta kaheksanda koha tulemusega 3.75.

Anna Panenko pääses finaalvõistlusele nii kaugus- kui kolmikhüppes. Kaugushüppes sai Anna kvalifikatsioonis ja finaalis parimal katsel kirja täpselt sama tulemuse – 5.84. Kokkuvõttes andis see talle 12. koha. Kolmikhüppe kvalifikatsioonist sai Anna edasi tulemusega 12.60 ning finaalis sai ta tulemusega 12.65 üheksanda koha.

Teivashüppe kvalifikatsioonis püstitas Karl Kristjan Pohlak uue isikliku rekordi 4.75, millega pääses edasi ka finaali, kuid seal kahjuks ei õnnestunud algkõrgusest 4.70 üle saada. Robert Kompus sai kvalifikatsioonis kirja tulemuse 4.40, mis andis kokkuvõttes 23. koha.

Tristan Aik Sild sai odaviske kvalifikatsioonist edasi tulemusega 64.71 ning sai finaalis kaheksanda koha tulemusega 64.12. Kuulitõukes saavutas ta 13. koha tulemusega 17.53. Kusjuures finaalist jäi lahutama kõigest neli sentimeetrit.

110 m tõkkejooksu eeljooksust sai Steven Leppoja edasi ajaga 14.11 ning poolfinaalis sai ta kirja aja 14.08. Kokkuvõttes andis see tulemus 17. koha. Raiko Kahr sai eeljooksus ajaks 14.75, mis andis 36. koha.

Elsa Puu sai kaugushüppes 14. koha tulemusega 5.78.

Tüdrukute kuulitõukes sai Greete-Liis Krapp 16. koha tulemusega 14.36.

Maria Ivanova sai 5000 m käimises uue isikliku rekordiga (25:16.12) 18. koha.

Tüdrukute 400 m jooksus sai Anette Pets isikliku rekordiga (56.96) 19. koha.

400 m tõkkejooksus sai Hege-Lee Pielberg kirja aja 1:04.74, mis andis kokkuvõttes 28. koha. Poiste samal alal sai Romet Kivi 19. koha tulemusega 55.46 ning Ron Andreas Uusorg sai 29. koha ajaga 57.49.

Heti Väät sai odaviskes 22. koha tulemusega 42.40.

Poiste 100 m jooksus sai Andreas Kase tulemusega 10.89 25. koha ning jäi kahjuks esimesena poolfinaalist välja.

Hendrik Kookmaa sai kuulitõukes 19. koha tulemusega 16.16 ning kettaheites 24. koha tulemusega 48.34.