U18 Euroopa meistrivõistlused toimuvad Jeruusalemmas

Foto: European Athletics

Jeruusalemm võõrustab 4.–7. juulil 2022 järgmisi kergejõustiku kuni 18-aastaste Euroopa meistrivõistlusi. See on ajaloos esimene kord, kui Iisrael võõrustab suurvõistlust, kuhu on kaasatud kõik kergejõustikuliidud üle kontinendi.

Iisraeli Kergejõustikuliit (IAA) pälvis ürituse korraldamise õiguse Euroopa kergejõustikunõukogu koosolekul 2019. aasta novembris ja sellest ajast alates on ettevalmistused kiiresti edenenud.

IAA esimees Ami Baran kommenteeris pärast visiiti: “Mul on hea meel, et kõik läheb plaanipäraselt ja Euroopa U18 meistrivõistlused lähenevad. Euroopa Kergejõustikuliit usaldab IAA-d ja Jeruusalemma omavalitsust U18 meistrivõistluste läbiviimiseks Iisraelis ning kõik vastutavad organisatsioonid on motiveeritud andma endast parima. Mul oli au kohtuda visiidi ajal delegaatidega ja ma ei kahtle, et tulemusliku koostööga võtame selle usalduse ja korraldame kvaliteetsed Euroopa meistrivõistlused. Olen endiselt täis lootust, et meistrivõistlused toimuvad ning kõik kergejõustikufännid saavad saavad võisltusi ka kohapeale vaatama tulla.”

2022. aasta kergejõustiku kuni 18-aastaste Euroopa meistrivõistlused saavad toimuma pärast nelja-aastast pausi COVID-pandeemia tõttu. Jeruusalemma oodatakse ligikaudu 1200 sportlast üle Euroopa.

Mitmed potentsiaalsed medalipretendentid Jeruusalemmas, sünniaastaga 2005 ja 2006, olid võistlustules ka sel suvel Eestis, Tallinnas toimunud kergejõustiku U20 EM-il.

Kuigi see on esimene kord, kui Iisrael korraldab suuremat kergejõustiku meistrivõistlust, on riik tõestanud oma organiseerimisoskusi minevikus edukate Euroopa talviste heitealade karikavõistluste, Euroopa võistkondlike mitmevõistluse meistrivõistluste ning Euroopa võistkondlike meistrivõistluste II liiga korraldamistega.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST