U18 Euroopa meistrivõistlused Rietis jäävad ära

Foto: Maurizio Di Marco

Rieti omavalitsus, Itaalia Kergejõustikuliit ja Euroopa Kergejõustikuliit otsustasid ühiselt tühistada U18 Euroopa meistrivõistlused, mis toimunuks algse plaani kohaselt 26.–29. augustini Rietis. 

Tühistamisotsuse ajendiks oli jätkuv koroonaviiruse pandeemia ja sellega seotud riskid, mida pole kontrolli alla saadud. Arvesse võeti ka Itaalia Kergejõustikuliidu meditsiinikomisjoni hoiatust, et võistlused võivad kujutada ohtu kõikidele korraldajatele, akrediteeritud sportlastele ja taustajõududele.

“Oleme väga pettunud, et ei saa pakkuda 2021. aastal U18 sportlastele meistrivõistlusi, kuid soovime tänada Rieti 2021 kohalikku korraldustoimkonda ja Itaalia Kergejõustikuliitu nende raske töö eest ja mitmete katsete eest üritust ikka korraldada”, ütles Euroopa Kergejõustikuliidu president Dobromir Karamarinov.

Värskelt Itaalia kergejõustikuliidu presidentiks valitud Stefano Mei: “Olen väga pettunud, et meie alla 18-aastastel sportlastel pole võimalust augusti lõpus Rietis toimuvatel kergejõustiku U18 Euroopa meistrivõistlustel võistelda, kuid peamine on inimeste tervis”

Eestlastest oli Rieti U18 EM-i normi täitnud 10 sportlast: Anna Maria Millend, Liisa-Maria Lusti, Elisabeth Pihela, Laura Kiivit, Berti Saar, Anna Panenko, Kaireen Penek, Kristjan Timuska, Viktor Morozov ja Jaroslav Sivuha.

Järgmised kergejõustiku U18 Euroopa meistrivõistlused toimuvad Iisraeli pealinnas Jeruusalemmas, 4.-7. juulil 2022.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST