U14 ja U16 vanuse Eesti meistrivõistlused toovad starti ligi 600 noort kergejõustiklast

26. ja 27. jaanuaril selgitatakse Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti meistrid U14 ja U16 vanuseklassides. Starti on oodata ligi 600 noort kergejõustiklast 42 klubist, seejuures on U16 vanuses rekordarv võistlejaid – 361.

Paljude U14 vanuseklassis osalejate jaoks on tegu esimeste Eesti meistrivõistlustega, selle vanuseklassi sportlased on aga saanud end proovile panna TV 10 Olümpiastarti sarjas. Ka suur osa U16 arvestuses võistlejaist on legendaarse kergejõustikusarja taustaga.

U16 neidudest on stardis eelmise aasta TV 10 olümpiastarti vanemate tüdrukute kaheksavõistluse võitja ja ka Eesti noorterekordeid enda nimele kirjutanud Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kes osaleb seekord 200 m jooksus, kaugushüppes ning 4×200 m teatejooksus. Samas sarjas Lusti järel teiseks tulnud Anna Maria Millend (Audentese SK) võistleb sama vanuse 60 m jooksus, 60 m tõkkejooksus ja 4×200 m teatejooksus.

Hiljuti U16 kõrgushüppe siserekordit uuendanud Elisabeth Pihela (Audentese SK) osaleb kõrgushüppes, kaugushüppes ja 4×200 m teatejooksus.

Eelmisel aastal TV 10 Olümpiastarti vanemate poiste üheksavõistluse võitnud ja hiljuti U16 mitmevõistluse Eesti meistriks tulnud Marten Roasto (Viljandi KJS Sakala) jahib medaleid U16 noormeeste teivashüppes, 60 m jooksus ja kaugushüppes.

Ka jaanuaris toimunud noorte mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel edukalt võistelnutest on mitmed stardis selgi nädalavahetusel. U14 tüdrukute mitmevõistluse Eesti meister Merili Käsper (VAK Staier) teeb kaasa kõrgushüppes, kuulitõukes, teivashüppes ja kolmikhüppes.

U14 poiste arvestuses mitmevõistluse Eesti meistriks tulnud ja möödunud suvel TV 10 OSi nooremate poiste üheksavõistluses triumfeerinud Andreas Trumm (TÜ/ASK) ja tema vend Martin Trumm (TÜ/ASK). Neist esimene osaleb kaugushüppes, 60 m tõkkejooksus, kõrgushüppes, teivashüppes ja 4×200 m teatejooksus. Martin Trumm võistleb kaugushüppes, kolmikhüppes, teivashüppes ja 4×200 m teatejooksus.

U16 vanuses võistlevalt Luna-Aleksadra Lagodalt (TÜ/ASK) võib oodata kiiret aega 1500 m jooksus.

Vaata ajakava!

Tulemusi näeb: ekjl.ee

Lisainfo:

Silvi Kask

Eesti Kergejõustikuliit

Võistluste korraldaja

E-mail: silvi@ekjl.ee

Tel: 517 8327

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST