U14 ja U16 Eesti meistrivõistlustel sündis kolm Eesti rekordit

1. ja 2. veebruaril toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti meistrivõistlused U14 ja U16 vanuseklassis. Medalite ja meistritiitlite eest läks võistlustulle koguni 577 noort sportlast, esindatud oli 40 klubi.

U14 ja U16 vanuseklasside Eesti meistrivõistluste kahte päeva ilmestas enim kolm Eesti U16 rekordit!

Rae kergejõustiku sportlane Hege-Lee Pielberg jooksis 400 m ajaga 58.04. Jekaterina Mironova poolt 2001. aastal joostud rekord sai ületatud 18 sajandikuga. Pielberg krooniti meistriks veel ka 200 m jooksus, võites jooksu silmapaistva aja 25.79.

Tüdrukute 3000 m käimises sündis teine Eesti U16 rekord, kui Maria Ivanova (KJK Kalev Sillamäe) parandas käimise siserekordit 12 sekundiga, saades ajaks 14.33,49. Varasem selle vanusegrupi rekord püsis 5 aastat Angela Mandel käes.

Eesti U14 ja U16 klassi meistrivõistlustlustele pandi ilus punkt Nõmme kergejõustikuklubi poiste U16 4×200 m teatejooksu võistkonna poolt – joosti uus vanuseklassi siserekord! Koosseisu kuulusid Erik Loorand, Ronaldo Kaljo, Risto Saar ja Oliver Otlot.

U16 poiste vanuseklassis viis Harry Richard Jääger koju kogu medalikomplekti. Kuldmedali võitis Jääger kaugushüppes tulemusega 6.26, hõbemedali 1.76 ületamisega kõrgushüppes ja teise hõbedase medali 4×200 m teatejooksus SK Elite Sport võistkonna koosseisus. Pronksine autasu tuli 60 m tõkkejooksus, finaaliajaks märgiti 8.58.

Kaks meistrikulda riputati kaela Romet Kivile, kes võitis noormeeste U16 vanusegrupis 60 m jooksu 7.37 ning 400 m jooksu ajaga 52.85. 200 m sprindis pidi Romet vaid Uku Nurk paremust tunnistama, lõpetades jooksu teisena, ajaks märgiti 23.89.

2 individuaalset kulda võitis U16 tüdrukute vanusegrupis Karmen Bruus (Tartu SS Kalev). Bruus krooniti Eesti meistriks kõrgushüppes tulemusega 1.70 ja kolmikhüppes, viimasel katsel hüpatud sooritusega 11.10.

U14 tüdrukute vanusegrupis riisusid peamise medalikoore kolm neidu – Hedi Andre (SK Elite Sport ), Ellen Ingrid Aadamsoo (SK Elite Sport) ja Katarina Verst (TÜ ASK). Kolme peale viidi koju 12 medalit!

Hedi Andre säras sprindidistantsidel. Võites meistrikullad 400 m (1.01,18), 600 m (1.40,63) ja 4×200 m teatejooksu SK Elite Sport koosseisus. Hõbemedali võitis 200 m ajaga 27.33.

Ellen Ingrid Aadmsoo võitis 4×200 m teatejooksu rivistuses Eesti meistritiitli, 60 m tõkkejooksus saavutas teise koha (9.51) ja kaks kolmandat kohta võitis nii kaugushüppes kui ka 400 m jooksus, tulemused vastavalt 4.72 ja 1.05,75.

Versti medalisaldoks kujunes esimesel päeval võidetud kuldmedal kõrgushüppes, tulemusega 1.60. Hõbemedali teenis kaugushüppes, viimasel katsel hüpatud tulemusega 4.72. Pühapäeval võitis Eesti meistritiitli teivashüppes resultaadiga 3.40 ning lõpetas eduka nädalavahetuse 60 m tõkkejooksu pronksmedali võiduga, aeg 9.53.

Poiste U14 vanusegrupi keskmaa distantsidel ei jätnud teistele sõnaõigust UP Sport klubi välejalg Romet Ridalaan. Ridalaan tegi kuldse duubli, võites laupäeval 1500 m jooksu ajaga 4.59,56 ning pühapäeval 800 m, lõpuajaga 2.23,45.