TV 10 Olümpiastarti noortesari alustas 51. hooaega Võru spordihallis

Foto: Marko Mumm/EKJL

Koolinoorte kergejõustikusari TV10 Olümpiastarti alustas 4. detsembril Võru spordihallis juba oma 51. hooaega. Koolivõistkondade vahelist mõõduvõttu asusid juhtima Kuusalu Keskkool ja Parksepa Keskkool. Võrus oli stardis 300 last 72 koolist.

Pikalt kestnud koroonapandeemia on kasvatanud noortes võistlusnälga. Kui kahel eelmisel aastal olid detsembris noorte jaoks saalid lukus ja etapid algasid alles kevadel, siis nüüd, kui käsil on TV 10 Olümpiastarti sarja 51. hooaeg, saab võistlus sammuda taas loogilist rada.

Avaetapil Võrus olid hoos 10–14-aastased noored ja hallis pingutas üle 300 osaleja enam kui 70 koolist.

Esimeses grupis on Kuusalu Keskkoolil liidrina 5631 punkti. Teisel kohal paikneb avaetapi järel 5358 punktiga Saue Gümnaasium ja kolmas on Ülenurme Gümnaasium 5339 punktiga.

Esikümnesse mahuvad veel Paikuse Kool (5212 punkti), Rakvere Reaalgümnaasium (5194 p), Tallinna 21. Keskkool (5146 p), Viljandi Jakobsoni Kool (5036 p), Tartu Tamme Kool (4982 p), Vanalinna Hariduskolleegium (4861 p) ja Valga Põhikool (4786 p).

Teises grupis hoiab liidrikohta Parksepa Keskkool, kel on esimese etapi järel 4748 punkti. Teine on Orissaare Gümnaasiumi/Tornimäe Põhikool, kel on 4694 punkti ning kolmandal positsioonil paikneb 4330 punktiga Uulu Põhikooli ja Tahkuranna Kooli ühendvõistkond

Esimese grupi moodustavad koolid, kus põhiastmes õpib 251 ja rohkem õpilast, teises grupis osalevad koolid, kus õpib vähem kui 250 õpilast.

ERR spordiuudised:

Erilist tahet näitas 11-aastane Loore-Liis Viidik Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, kes vaatamata kipsis käele võitis noorema vanuseklassi 60 meetri sprindi 8.68 sekundiga.

“Mulle meeldis väga see aeg, sest see on mu rekord ja mulle meeldib väga joosta ja sellepärast tahtsin,” ütles Viidik. Küsimusele, mis käega juhtus, vastas neiu: “Mängisin kehalise kasvatuse tunnis korvpalli ja mul läks näpp tagurpidi.”

Kuni 14-aastaste poiste teivashüppes tegid puhta töö Erki Nool Kergejõustikukooli poisid. Kümnevõistluse olümpiavõitja ise nii kõrgele – võitja ületas Võrus 3.31 – selles vanuses ei hüpanud.

“Üks eelis on tänapäeva noortel, et teibad on niivõrd palju peenemad, et sul on mugavam teivastest kinni hoida. Sellises vanuses nagu need poisid hüppavad, hüppavad juba ilusti painetega ja saavad oma kehaliste võimete järgi valida õige teiba. Sellepärast hüppavad ka tehniliselt oluliselt paremini kui lapsed 40 aastat tagasi,” arutles Nool.

Esimese etapi kokkuvõttev saade on ETV2 ekraanil neljapäeval, 9. detsembril kell 19.30.

Avaetapi pildigalerii kergejõustiku Facebooki lehel
Võru etapi Tulemused
Koolide arvestus peale esimest etappi

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.      

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
EKJL, võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
5178327

Anu Säärits
ERR, spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST