TV 10 Olümpiastarti kutsub – tule oma koolitiimiga võistlema!

Foto: EKJL/Marko Mumm

Täna, 3. novembril algas registreerimine populaarse noortesarja 50. hooaja võistlustele ja starti on oodatud kõik Eesti koolid oma võistkondadega. Erinevatel kergejõustikualadel võtavad mõõtu 10 – 14 aastased noored. Koolitiimid koguvad punkte 31-l üksikalal ja mitmevõistluse finaalis näidatud summade eest. Võistkonna suurus võib hooaja jooksul varieeruda 4 kuni 20 ja enama õpilaseni. Tiitlit kaitsevad Tartu Tamme Kool ning Orissaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond. 

50. hooaja vanusegrupid: 

  • vanem vanuseklass (PV ja TV) 2007/2008 sündinud poisid ja tüdrukud
  • noorem vanuseklass (PN ja TN) 2009 ja hiljem sündinud poisid ja tüdrukud 

Võistkondlik arvestus toimub kahes grupis:

  • I grupp: koolid, kus põhiastmes õpib 251 või enam õpilast
  • II grupp: koolid, kus põhiastmes õpib 250 või vähem õpilast ja selles grupis võivad koolid moodustada ka ühendvõistkondi

Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal maksimaalselt kaks võistlejat. Koolide paremusjärjestus selgub nelja vabariikliku etapi ja mitmevõistluse kokkuvõttes. 

50. hooaja vabariiklikud etapid:

  • 5.detsember Võru Spordikeskus (peaalaks on 60 meetri jooks)
  • 24. jaanuar Tallinn Lasnamäe Kergejõustikuhall
  • 27. märts Tartu Ülikooli Spordihoone
  • 30. mai Tartu Tamme staadion
  • 14.-16. juuni Kuressaare (mitmevõistluse finaal)

Näiteks Gerd Kanter võistles sarjas osaledes Vana-Vigala Põhikooli, Maicel Uibo Põlva Kooli, Magnus Kirt Tõrva Gümnaasiumi, Ksenija Balta Nissi Põhikooli, Janek Õiglane ja Tanel Kangert Vändra Gümnaasiumi, Marek Niit ja Keith Pupart Kuressaare Gümnaasiumi, Mari Klaup ja Martin Järveoja Elva Gümnaasiumi, Kaarel Nurmsalu Tamsalu Gümnaasiumi, Liis Kullerkann Keila Gümnaasiumi, Ralf Tribuntsov Rakvere Reaalgümnaasiumi eest.

“Sellised võistkondlikud asjad, kus on vaja üksteisega arvestada ja tiimitööd arendada, need sobivad noortele ja mulle tundub, et see aitab ka õppetööle kaasa, sest ühiskond on ikka kooselu teistega, arvestamine ja iseenda rolli mõistmine meeskonnas,” usub tiitlit kaitsma asuva Tartu Tamme Kooli direktor Vallo Reimaa.

Koolivõistkonna osalemissoovist tuleb teavitada Kergejõustikuliitu hiljemalt 20. novembriks (reg@ekjl.ee) ja koolitiim registreerida SIIN

TV 10 Olümpiastarti on 1971.aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv noortesari, millest on sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased. Sari katab kogu Eesti sest hooaja jooksul toimub üle poolesaja eelvõistluse maakondades ja viis vabariiklikku mõõduvõttu. Paremus selgub nii võistkondlikus kui individuaalarvestuses. 

Vaata sarja norme, rekordeid, juhendeid SIIT ja sarja uudiseid, saated SIIT

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
EKJL, võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
5178327

Anu Säärits
ERR, spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST