TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp toob noored kergejõustiklased Tartusse

Laupäeval, 29. märtsil toimub Tartus võistlussarja TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp. Tartu Ülikooli spordihoonesse saabub võistlema ligi 250 noort kergejõustiklast 53 koolist üle Eesti.

Seekordsel etapil võistlevad vanemad vanuserühmad – nii 13-14-aastased poisid kui ka tüdrukud – kuulitõukes ning kõrgushüppes. Poiste nooremal vanuseühmal (12-aastastel ja noorematel) on kavas kaks hüppeala – teivashüpe ning kaugushüpe. Tüdrukute nooremale vanuserühmale kolmandal etapil alasid kavas ei ole.

Pärast kahte etappi juhib suurte (üle 250 õpilasega) koolide arvestust Viljandi Paalalinna Kool, järgnevad Haapsalu Põhikool ja Türi Põhikool. Väiksemate (alla 250 õpilasega) koolide arvestuses on liider Orissaare Gümnaasium, Koeru Keskkoolija Antsla Gümnaasiumi ees.

Võistlused algavad kl 12. Detailse ajakavaga saab tutvuda TV 10 Olümpiastardi kodulehel.

TV 10 Olümpiastarti III etapi erisaade, mida juhivad Anu Säärits ja Laura Kalam, on ETV ekraanil 5. aprillil kell 14.00 ja korduses 11. aprill algusega kell 14.35.

1971. aastast ETV sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Võistlussarjast on jõudnud olümpiale: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Mikk Pahapill, Andres Raja, Ksenija Balta, Kaire Leibak, Marek Niit, Rasmus Mägi, Grit Šadeiko, Kaie Kand, Moonika Aava, Tarmo Jallai, Taavi Peetre, Marko Aleksejev, Kristjan Rahnu, Lauri Leis, Marko Turban, Anu Kaljurand, Eha Rünne, Valter Külvet, Andrei Nazarov jt.

TV 10 Olümpiastarti sarja kodulehekülg asub siin – http://www.ekjl.ee/tv10os

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy Vivasport ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST