TV 10 Olümpiastarti juubelihooaeg saab stardipaugu homme Võrus

Foto: Marko Mumm/EKJL

Koroonaviiruse leviku tõttu on veninud koolinoorte TV 10 Olümpiastarti sarja algus. 50. juubelihooaega tähistav noortesari saab avapaugu homme, 14. juunil Võrus. Starti on oodata üle 350 võistleja 73 koolist: 23 kooli I grupist ja 11 kooli II grupist ning lisaks lisaks 39 IND kooli.

Esimese etapi kokkuvõttev saade on ETV2 ekraanil laupäevl, 26. juunil kell 16.15.

Sarja tulemusi näeb SIIT.

Eelmisel aastal võitis koolide arvestuses I grupis esikoha Tartu Tamme Kooli võistkond, järgnesid Rakvere Reaalgümnaasium ja Tallinna 21. kool.

Teises grupis triumfeeris Orisaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond, teise koha sai Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond ja kolmanda koha võitis Uulu kool.

Noori sportlasi Võrus ergutab U20 Tallinna EM-i koondislane ja TV10 olümpiastarti sarja rekordiomanik Liisa-Maria Lusti ning Eesti üks kiiremaid sprintereid Õilme Võro

Ajakava

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.                            

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
EKJL, võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
5178327

Anu Säärits
ERR, spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
6284429
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST