TV 10 Olümpiastarti II etapi järel jätkavad liidrikohal Viljandi Kesklinna Kool ja Parksepa Keskkool

TV 10 Olümpiastarti sarja 47. hooaja II etapp peeti 27. jaanuaril Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis. Liidrikohal jätkavad esimeses grupis Viljandi Kesklinna Kool ja teises grupis Parksepa Keskkool.

Riho Siili juhendatav Viljandi Kesklinna Kool haaras liidriohjad juba avaetapiga ning jätkab esikohal ka pärast lõppenud nädalavahetust. Punkte on koos 11650. Teisel kohal on Rakvere Gümnaasiumi tiim (keda juhendab Alar Madilainen) 11508 punktiga ning kolmandal 10850 punkti kogunud Valga Põhikooli võistkond (juhendajad Riho Meri ja Anneli Taul).

Esimese grupi moodustavad koolid, kus põhiastmes õpib 251 ja rohkem õpilast ning esikümnesse mahuvad veel: Rakvere Reaalgümnaasium, Tartu Tamme Kool, Tallinna 21. Kool, Viljandi Jakobsoni Kool, Kuressaare Gümnaasium, Peetri Lasteaed-Põhikool, Saue Gümnaasium.

Väiksemate koolide arvestuses ehk teises grupis jätkab liidrikohal samuti avaetapiga esimeseks tõusnud Parksepa Keskkool. Punkte on Parksepal koos 9838. Juba neljandat järjestikkust üldvõitu püüdvat Võrumaa võistkonda treenivad Sirje Hütt ja Margus Koor. Teisel kohal on kahe etapi järel 8858 punkti kogunud Käina Kooli ja Emmaste Põhikooli ühistiim, keda juhendab Hannes Maasel. Kolmandat kohta hoiab Osula Põhikool (juhendajaks Aive Pähna) 8276 punktiga. Esikuuikusse mahuvad veel Avinurme Gümnaasium, Loksa Gümnaasium ja Ridala Põhikool.

Kogu tabel ja kõik tulemused on üleval sarja kodulehel: www.ekjl.ee/tv10os

Pildigalerii on üleval Eesti Kergejõustikuliidu Facbooki lehel: https://www.facebook.com/pg/kergejoustik/photos/?tab=album&album_id=1965336006814205

TV 10 Olümpiastarti sarja II etapi kokkuvõttev saade on ETV eestris esmaspäeval kell 14.10 ja teisipäeval kell 15.00 ETV 2 kanalil.

ERRi portaalis on II etapi saade nähtav siit: https://sport.err.ee/677904/vaata-tv-10-olumpiastarti-2-etapp

Uudis tõkkejooksust on nähtav siit: https://sport.err.ee/677736/kuue-tokke-asemel-viis-toi-tv-10-olumpiastarti-sarjale-uued-rekordiomanikud

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.                              

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.