TV 10 Olümpiastarti I etapi järel on liidrid Viljandi Kesklinna Kool ja Parksepa Keskkool

9. detsembril toimus Võru Spordikeskuses TV 10 Olümpiastarti sarja 47. hooaja I etapp. Üle 400 noorsportlase 84 koolist osales TV 10 Olümpistarti sarja 47. hooaja avaetapil Võru spordikeskuses. Avaetapil selgitati välja kaheksa individuaalset võitjat ja algas ka juunini kestev koolitiimide vaheline mõõduvõtt.

Esimeses grupis haaras liidriohjad Riho Siili juhendatav Viljandi Kesklinna Kooli võistkond, kelle sportlased kogusid 6335 punkti. Teisel kohal on 6158 punktiga Rakvere Gümnaasiumi tiim, keda juhendab Alar Madilainen ja kolmas on avaetapi järel 5807 punktiga Valga Põhikooli võistkond, kus näpunäiteid jagavad Riho Meri ja Anneli Taul.

Esimese grupi moodustavad koolid, kus põhiastmes õpib 251 ja rohkem õpilast ning esikümnesse mahuvad veel: Viljandi Jakobsoni Kool (treenerid Aivar Hommik, Ants Kuusik), Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasium (Margit Randver, Terje Esko), Kuressaare Gümnaasium (Endel Tustit), Tallinna 21. Kool (Ave Arutamm, Heli Raidma) Tartu Tamme Kool (Aigar Kukk) ja Väike-Maarja Gümnaasium (Tauno Tihti).

Teises grupis, kuhu kuuluvad väiksemad koolid, asus liidriks Parksepa Keskkool. Juba neljandat järjestikkust üldvõitu püüdvat Võrumaa võistkonda treenivad Sirje Hütt ja Margus Koor ja Parksepa noored kogusid kaheksa alaga 5204 punkti.  Teisel kohal on 4790 punktiga hiidlaste ühendtiim, mis koosneb Käina Kooli ja Emmaste Põhikooli noortest ja kel treeneriks Hannes Maasel. Kolmas on 4583 punktiga Osula Põhikool, kes treener Aive Pähna vedamisel on viimastel hooaegadel jõudnud alati pjedestaalile. Esikuuikusse mahuvad veel Avinurme Gümnaasium (treener Heli Ambos), Haljala Kool (Meelis Kari) ja Ridala Põhikool (Kaja ja Silvia Ladva).

Individuaalselt tegi parima tulemuse Anna Maria Millend, kes võitis vanema vanusegrupi (14- 13 aastased) tüdrukute 60 meetri jooksu 7,94 sekundiga. Tallinna 21. Kooli õpilast treenib Heiko Väät ja sarja kõigi aegade edetabelis tõusis Millend lausa kolmandale kohale. Tema seljataha jäävad näiteks Grit Šadeiko 7,97 sekundiga, Õilme Võro 8,13 sekundi ja Ksenija Balta 8,27 sekundiga.

Avaetapist valminud telesaadet, kus koondislastest jagab muljeid Kätlin Piirimäe, saab vaadata siit:http://sport.err.ee/647979/vaata-tv-10-olumpiastarti-47-hooaeg-algas-vorus

Kogu tabel ja kõik tulemused on üleval sarja kodulehel: www.ekjl.ee/tv10os

Pildigalerii on üleval Eesti Kergejõustikuliidu Facbooki lehel: https://www.facebook.com/pg/kergejoustik/photos/?tab=album&album_id=1911273592220447

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.                                

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST