TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlusel püsitati võistlussarja rekord

Laupäeval, 15.juunil lõppenud TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlusel püstitas 13-aastane Margit Kalk Ülenurme Gümnaasiumist tüdrukute vanemas vanuserühma 8-võistluses sarja kõigi aegade rekordi 8181 punktiga.

Kalk ületas Grete Šadeiko poolt 2007. aastal püstitatud tulemuse 7977 koguni 204 punktiga. Margit Kalgi üksikalade tulemused:  60 m 8,18, kõrgushüpe 1.66, kettaheide 33.79, kuulitõuge 11.29, pallivise 63.26, 60 m tj 9,62, kaugushüpe 5.34, 600 m jooks 1.49,04. Kokku 8181 punkti. Tüdrukute vanemas vanuseklassis saavutas teise koha Johanna Ilves (Koeru Keskkoolist) 7241 p ja kolmandaks tuli Marite Ennuste (Kuusalu Keskkoolist) 6868 p.

Poiste vanemas vanuserühmas saavutas 9-võistluses esikoha Erki Mitman (individuaalvõistleja) 8192 p Taso Toomiku (individuaalvõistleja) 6799 p ja Karl Joann Jürimaa (Ääsmäe Põhikool) 6773 p ees.

Tüdrukute nooremas vanuserühmas võitis 6-võistluse kõigi aegade 10. tulemusega Marta Okas (individuaalvõistleja) 4897 p esikoha, teine oli 4765 punktiga Brigitta Tamsar (individuaalvõistleja) ja kolmas Jennifer Pavlov (individuaalvõistleja) 4718 punktiga.

Siim-Sander Pärn Orissaare Gümnaasiumist võidutses nooremate poiste üheksavõistluses 6021 punktiga. Teine oli individuaalsportlane Igor Andrejev 5526 punktiga ja kolmas Gregor Lepik (Valga Põhikoolist) 5043 punktiga.

Suurte koolide arvestuses võitis Saue Gümnaasium, teise koha sai Viljandi Paalalinna Kool ning kolmandaks tuli Valga Põhikooli võistkond.
Väikeste koolide arvestuses tuli võitjaks Koeru Keskkool, Orissaare Gümnaasium oli tänavu teine ning kolmanda koha sai Ääsmäe Põhikooli võistkond.

Kõigi tulemustega saab tutvuda SIIN.

TV 10 Olümpiastarti finaaletapi kokkuvõttev saade on ETV eetris 22. juunil kl 17.45, kordus 23. juunil kl 16.45 ETV2-s . Saatejuhid on Anu Säärits ja TÜ tudeng Laura Kalam.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Võistlussarjast on jõudnud olümpiale: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Mikk Pahapill, Andres Raja, Ksenija Balta, Kaire Leibak, Marek Niit, Rasmus Mägi, Grit Šadeiko, Kaie Kand, Moonika Aava, Tarmo Jallai, Taavi Peetre, Marko Aleksejev, Kristjan Rahnu, Lauri Leis, Marko Turban, Anu Kaljurand, Eha Rünne, Valter Külvet, Andrei Nazarov jt.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy Vivasport ning toetajad Nike, Acme, Konsum, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.